Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a benzinkutas rossz folyadé...

Ha a benzinkutas rossz folyadékot töltött az autóba és ezáltal tönkrement akkor mi van?

Figyelt kérdés

Jégálló szélvédőmosó folyadékot kértem tőle, azt is töltött bele 'állítólag'. Erre másnap miután éjjel fagy volt, alig jön lötty a mosóból. Aztán később már egyáltalán nem jött. Fura hangja volt a motornak ami tolja a folyatékot, ezért elvittem szerelőhöz, vettem egy új motort bele, azzal lökte a folyadékot, de azt mondta hogy belefagyott az előző. Szétcseszte a csöveket is, ezért hátul már egyáltalán nem jön semmi, sőt, befolyik az autóba. Elöl pedig a motorháztető alatt lévő cső is ereszt, be a motortérbe.


És tudom hogy bosszúból tette, mert előző nap este a kocsmában állítólag az én brigádomból valaki az autója kereke alá rakott egy üveget. Kérdezte is flegmán hogy nem tudom -e ki volt...


Ilyenkor mit lehet tenni?...

Én nem értek hozzá, bíztam benne hogy rendes cuccot rak bele...


2017. dec. 17. 18:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

mindig ki kell üríteni a tartályt nullára fagyálló betöltése előtt és az újból is ki kell spriccelni annyit, hogy átmossa a csőrendszert.


Amúgy ahhoz, hogy egy pumpa és a csövek szétfagyjanak kemény fagy (-10 fok vagy alatta) kell, ilyen minusz 1-2 fokban semmi sem történik.


Szóval lehet, hogy kicseszett veled a kutas de az is lehet te voltál a hibás. Mondjuk egyszerűen ki kellett volna venni egy fél pohárnyit az ablakmosóból és berakni a frigóba fél órára. Ha megfagy átcsesztek ha nem te voltál a ludas...

2017. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyenge autós vagy ha nem tudsz venni a Tescoba 5 liter Téli szélvédőmosót és te magad bele tudnád tölteni.
2017. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor mondom, hogy néz ez ki nálam. Amikor hidegebbre fordul az idő (olyan október környékén, nem decemberben!), elmegyek szépen Tescoba, és veszek magamnak téli szélvédőmosót. Itthon megállok, és fogom, az összes benne lévő nyári ablakmosót kispriccelem nullára. Aztán megfogom a téli ablakmosót, szépen beletöltöm, és utána megint ráspriccelek, hogy a téli átmossa a csöveket. Nem olyan bonyolult dolog ez, és eddig egyszer se fagyott be semmi.
2017. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyetek még egy üveget a kereke alá...
2017. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!