Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek? Oktoberben...

Curumacu kérdése:

Mit tehetek? Oktoberben vásároltam egy friss vizsgás személygépkocsit, most ki gyuladt hiba jelző lámpa, és kopogás hallatszik. Szerelöhőz vittem, ahol közölték, az autó közforgalomba való rész vétele kizárt, élet veszélyes.

Figyelt kérdés
2017. dec. 18. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Milyen lámpa világít?
2017. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 D. Brasco ***** válasza:
Mondjuk csináltasd meg....vagy add el......
2017. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Motor hiba,kézifék,a bal első kerék csukloja kopott,kis hiján ki esik a kerék,a hátsó jobb oldali keréknél ki folyik a fék olaj,hidraulikus tengely hiba,amit hirtelen meg tudtam jegyezni,már szét szedték,cserélik,Engem az érdekelne,hogyan tudom bizonyitani,hogy az autót suba alatt vizsgáztathatták,mert a szerelő szerint,ez,ilyen állapotban nem mehetett át a vizsgán.
2017. dec. 18. 11:17
 4/19 A kérdező kommentje:
Mivel friss vizsgás autóról volt szó,biztam benne,hogy nem lehet ekkora hibája.Nem akarom eladni,de nem akarom hogy meg ussza ha át vert.Hol tudok utánna érdeklődni,hogy ki rakta rá a pecsétet a vizsgán?
2017. dec. 18. 11:20
 5/19 D. Brasco ***** válasza:
47%
Az a baj hogy hiába erolkodsz........ilyen az amikor valaki úgy vesz autót hogy nem ért hozzá és/vagy át se nézi(nézeti) rendesen.....ezt ugy hivjak tanulopenz......
2017. dec. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Miért néznék át,egy olyan autót,amelyik a vétel előtt 4.nappal át ment a műszaki vizsgán?Annak tökéletesnek kell lennie a forgalomban való részvételre,ki kételkedne?A szerelő írásba adja a véleményét az autó állapotáról.
2017. dec. 18. 11:37
 7/19 anonim ***** válasza:

Ez elméletben pontosan úgy van, ahogy leírtad.

De a gyakorlat más... nagy kópék ezek az autószerelők, kis pénzért cserébe bármit megoldanak, és ezt majd te is tapasztalni fogod.

Tudod, ez olyan, mint amikor hirdetésekben leírják, hogy nem dohányzó, nyugdíjas orvos megkímélt autója... egyértelmű, hogy kamu, de leírhatják, mert nem tudod bizonyítani az ellenkezőjét. Még ha tudod is, akkor se foglalkozik veled senki.

Csináltasd meg az autót, nincsenek nagy hibái amúgy.

Tanulj az esetből, ilyen az élet. Ez van.

2017. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát elég el keseritő,ha friss vizsgás autó élet veszélyes,akkor mi értelme van a műszaki vizsgának? A hiba 100.-ezerbe fáj nekem,ezért nem akarok szó nélkül el menni mellette.Meg javítatom,de a papírokkal,számlákkal megyek a vizsgáztatóhoz,nem olyan piti dologról van itt szó!
2017. dec. 18. 12:16
 9/19 anonim ***** válasza:

Feketén lett levizsgáztatva, mert anny baja volt, hogy kaptál volna 2 autót a javítási költségén.

Sajnos a FRISS MŰSZAKI vizsga ma már inkább hátrány, mint előny, mert nem tudhatod, hogy tényleg volt-e vizsgán, vagy csak a papírt adták meg rá, de szervizben nem volt az autó.


Polgári peres eljárásban tudod visszaigényelni a pénzed az autóról (vagyoni kártérítés), de bizonyítanod kell, hogy a megvételkor is ilyen álapotban volt az autó!


Sajnálatos, hogy belefutottál egy romhalmazba; a tanulópénzt meg kell fizetned, és Te most fizetted meg! Legközelebb vigyél egy szerelőt vagy aki kicsit alámászik a járgánynak és jól körbenézi.

2017. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 D. Brasco ***** válasza:

"Miért néznék át,egy olyan autót,amelyik a vétel előtt 4.nappal át ment a műszaki vizsgán?"


Mert gondolom egy új ruhát sem nézel meg mielőtt megveszed hogy nincs-e kiszakadva,hiszen minek mert új........nem hogy egy használt autót........

2017. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!