Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhifi. Gyári 15 wattos...

Roobo kérdése:

Autóhifi. Gyári 15 wattos hangszórókat cseréltem 40 wattosra. Az új hangszórók kb. úgy szólnak mint egy SOKOL rádió. Semmi mély. Miért? A rádió 4x50W . A 15wattosak kb.10szer jobban szólnak. Nem értm.

Figyelt kérdés

2017. dec. 18. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a 4x50W a rádión, csak zenei teljesítmény. Valóságban kB 4x7W.
2017. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:
100%

azért mert a hangszóró sehány Wattos.

a hangszóró passzív alkatrész,erősítőt lehet Wattban mérni,hangszórónak a teljesítménye decibelben mérendő.

A 4x50W os rádió is csak a mesékben van,rá írt adat mert nincs szabvány mérés maximum értékre csak rms-re. de az meg titok.

az új hangszórók amúgy hangosabbak tudnánk valószínűleg lenni ha megkapnák tényleg azt a 40W-ot.

a gyári hangszórók fejről hajtásra lettek tervezve,feladatuk hogy a gyári rádió gyenge teljesítményével is kellően hangos legyen.

az új hangszóró ami terhelhetőbb /40W/ viszont nem erre lett tervezve.

annak kisebb az érzékenysége,tehát adott teljesítménnyel kisebb hangerőre képes,cserébe jobban terhelhető mert nem purcanki 20W tól hanem 40ig lehet adni neki.

az érzékenységet kétféleképpen adják meg.

vagy 1W/m/dB vagy 2,83V/m/dB.

utóbbi mérésnél -3dB levonva tudjuk össze hasonlítani olyannal ami 1W-on lett mérve.

2017. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Lehet, hogy el tud vinni az új hangszóró 40W-ot, csak nem tud visszaadni semmit a hangból. Legalább olcsó volt?
2017. dec. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok . értem. De ha feljebb húzom a hangerőt még akkor is sokkal fosabbul szólnak.Egyébként ALPINE 16.5cm es hangszórókat vettem. És tényleg rosszul szól.
2017. dec. 18. 21:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugyanez a fejegység ,ugyanezzel a hangszórókkal egy másik autóba próbálva sokkal de sokkal jobban szólnak. Ugyanez a helyzet hátul is. Oda Jvc nagy oválokat raktam a gyáriak helyére. Próbáltam egy Jvc rádióval azzal is ugyan ez a helyzet.A másik autóba ezek az oválhangszórók szóltak ahogy kell. Itt meg egy fülsértő valami mély hangok nélkül.A vezetékelés gyári, a színjelölések stimmelnek a polaritáshoz.
2017. dec. 18. 21:43
 6/8 dirtboy ***** válasza:
100%

elég sok minden bele szól,ahány fajta autó annyi különböző akusztika.

más a légtér is,más szögben állnak.

ha ajtóban van akkor lehet annak megfelelőbb az ajtó belső légtere hiszen az ajtó belső az ajtóba épített hangszóró doboza ami nagyon fontos a hangszóróknál.

be építésnél is el lehet rontani ha pl rés marad a hangszóró és a panel közt amire fel lett fogatva.

2017. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenre goldoltam , csak arra nem , hogy a gyári 15wattos pioneer hangszórók sokkal jobban szólnak mint az új nagyobb "teljesítményű" hangszórók. Mert mindenhol azt olvasni ,hogy a gyári hangszórókat lecserélve minöségi változás érhető el.
2017. dec. 18. 22:10
 8/8 dirtboy ***** válasza:

lényegében igen csak éppen azt nem írják hozzá hogy a hangszórónak meg kell teremteni a megfelelő környezetet hogy tényleg jobb is legyen.

azonos környezetben a gyári általában jobb.

sokat segít amúgy ha ajtót ki bitumenlapozod.

nézd meg úgy gyári hangszóróval mit tud.

azt mindenképpen ajánlatos szóval még ha nem is pont annyit javít amire azt mondod hogy elég akkor sem kidobott pénz.

2017. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!