Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Előző kocsimnak édesanyám...

Előző kocsimnak édesanyám volt az üzembentartója, vettem egy másikat, ennek én vagyok. Komolyan nem tudom átvinni rá a bónuszt?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak még csak jogosítványa sincs. Értem, hogy vele voltak szerződésben, de én vezettem baleset nélkül a kocsit 13 évig, én voltam a tulajdonos, a legmagasabb bónusz fokozatban voltam. Komolyan nem lehet tenni semmit, kezdhetem nulláról..? Ezt a választ kaptam ugyanis a biztosítótól. Ez hihetetlen..
2017. dec. 19. 07:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Én ezt az üzembentartó és tulajdonos mizériát akkora butaságnak tartom! Akinek nincs jogsija vagy nem tud vezetni, az ne lehessen már az autó tulajdonosa és ne adhassa át az üzembentartását másnak... Ez nem egy élvezeti cikk, amit kiteszel a szobádban és nézegeted: ezt az eszközt használatra tervezték, használja az, aki ért hozzá és az lehessen csak a tulajdonosa!


Amúgy rosszul írtad, mert édesanyádnak ha nincs jogosítványa, nem lehet üzembentartó, csak tulajdonos.

Vagy ha rosszul értelmezem akkor fussunk neki mégegyszer!

2017. dec. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem írtam rosszul, nagyon régen volt, én már pontosan nem emlékszem de mivel nincs jogsija, így nyilván engedték, hogy üzembentartó legyen. Valmi ismerősöm monta még annak idején, hogy így csináljam, mert így olcsóbb a bizotsítás. Én voltam a tulajdonos.
2017. dec. 19. 07:48
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az ismerősödnek köszönheted ezt a kiskaput, ami miatt most A0-ból fogod kezdeni. A biztosítást az üzembentartó fizeti, tehát édesanyád nevére kell, hogy jöjjön a csekk. Tehát az üzembentartó bónusz fokozata emelkedik, a tulajdonosé nem sajnos.
2017. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Áh.. Hogy lehet így meghozni egy rendeletet? Milyen hülyeség már ez..? Hisz én vezettem.. Mindegy, csak reménykedtem, hogy hátha lehet tenni valamit, de akkor nem..:S
2017. dec. 19. 07:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy kiskapu, friss jogsis fiatalként így kikerülheted a magasabb díjat. Hátulütője, hogy nem megy a bónuszod. Valamit valamiért, nehogy már a trükközés következményei miatt legyél felháborodva
2017. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít, hogy te vezetted! Te fizetted a biztosítást vagy nem?! Akinek a nevén van és fizeti, az ő bónusza fog menni.

Ezért butasát az üzembentartói ls tulajdonos jogviszony!

2017. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:D persze hogy én fizettem a biztosítást, nem anyukám, hisz én használtam a kocsit, nem vagyok ekkora paraszt hogy a saját édesanyámmal így kicsesszel:D jesszus micsoda feltételezés... mit kell egy ilyen kérdésnél is bunkózni...??????????????????? Paraszt emberek... mindenhol.. itt is.. (tisztelet a kivételenek)
2017. dec. 19. 08:18
 8/14 D. Brasco ***** válasza:
100%

Szerintem azért ebbe ne menjünk bele hogy ki a paraszt meg ki nem......mert azért a te mentalitasodat is hűen tükrözi a kérdésed.......hogy a trükközés miatt annak idején kevesebb biztosítást kellett fizetned, most meg azon sírsz,hogy emiatt nem nőtt a bonuszod.......hát tudod ez ilyen...valamit valamiért....


Egyébként nem is értem hogy nem szüntették még meg ezt az üzembentartói baromságot mert ezzel állandóan csak a cirkusz/trükközés/visszaélés megy....

2017. dec. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: maximálisan igazad van!

Kérdező: Te fizetted édesanyád HELYETT az őneki címzett biztosítást. Nem ez volt a kérdésem, hanem hogy a TE neveden ment-e a biztosítás, vagy ÉDESANYÁD nevére, de te fizetted, növelted ezzel az Ő bónuszát!?


Egyszer el kell kezdeni az A0-tól fizetni, szóval TE most fogod elkezdeni a bónuszt. Vessél magadra, mert ha elsőre elkezdted volna, akkor most nem itt lennél.... Ez nem bunkózás, hanem a tiszta igazság!

2017. dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én magán személyeknél ezt nem is engedném, a fentebb leirtak miatt.
2017. dec. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!