Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem érdekes, hogy autóvezetés...

Nem érdekes, hogy autóvezetés közben tilos a telefont nyomkodni, de ennek ellenére a modern autókban beépített tablet van?

Figyelt kérdés

A telefonok nyomkodása, mondjuk zeneszám váltásra, tilos.

Viszont, a jó, modern autók önmagukban hordoznak egy androidos tabletet,olyat, mint amilyen a telefon is.


Több márkánál a fűtésbeállítások,klímabeállítások is az okos eszközön keresztül elérhetőek és nincsen külön kapcsolójuk.

Tehát, a sofőrnek bizony nyomkodnia kell azt a tabletet.


2017. dec. 20. 20:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"sincs elő irva hogy menetközben kell használni.

Tehát ott sem szabad használni."


Honnan is vontad le azt a következtetést, hogy nem szabad használni? :)

2017. dec. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%
Arra próbáltam csak rámutatni, hogy azt az ember nem tabletként használja. Az csak egy fedélzeti számítógép, ami korlátozott funkciókra képes. Általában az autóval kapcsolatos dolgokat tud vezérelni (GPS, rádió-, klíma info, stb.).
2017. dec. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként baromi jó, hogy megint le lettem pontozva 0%-ra... 60%-ról pár hónap alatt leestem 47%-ra hála az autós topikoknak...
2017. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Régen tanultam Kreszt, de ha jól tudom kocsiban nem lehet még pirosnál se telefonálni, csak motoron. Vagy fordítva? Nem tudom, nem jegyeztem meg, mert eszembe se jutna bármit is nyomkodni vezetés közben.

És akkor el is jutottunk oda, hogy hát van a kocsiban tablet, de nem kötelező nyomkodni. Gázt sem kötelező padlóig nyomni.

A nem használhatsz telefont meg nálam kb. ekvivalens a nem használhatod a kocsi beépített kijelzőjét se.

Az alapvető funkciókhoz pedig van mindig kormánygomb, a klímát lehet automatára állítani stb.

2017. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

14-es

Pont erről van szó, hogy már az alapfunkciók is a kijelzőre (NEM TABLET) költöztek át, és ezt kell nyomogatni, ha állítani akarod a fűtés erősségét például. És ez nem olyan veszélyes, mintha a telefont nyomnád.

És nem kell egyből a legújabb A8-ra gondolni. Hanem például egy 2006-os fullosabb Toyota Land Cruiserbe, ami alapvetően nem egy high-tech autó, az érintőképernyőről kell állítani a klímát például.

2017. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Értem, szóval téged annyira leköt egy olyan alapfunkció, mint a fűtésállítás, hogy nem bírod abbahagyni a képernyő nyomogatását. Remélem látod, hogy mi a különbség aközött, hogy vezetés közben a telefont nyomogatod, mert valakivel éppen chatelsz vagy hogy feljebb állítod a fűtést az autó kijelzőjén?
2017. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

a fizikai klíma gombot megfogod és tekersz rajta, majd idapillantasz hány fokra állítottad.

a tableten előbb megtapizod a kijelzőt,közben végig nézbed kell hol a kezed,mert a virtuális gombot nem tudod kitapintani. majd tekersz rajta vagy nyomod a +/- érintő gombokat,szintén nem tusod odanézés nélkül

2017. dec. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

másik hogy kihangosítóval telefonálni pont annyira vonja el a figyelmet, mint kézben tartott telefonnal.

nem az számít mit fogsz,hanem hogy mire figyelsz.

ha a tabletre nézel, az útra nem fogsz

2017. dec. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érted a lényeget. A telefont azért nem lehet használni vezetés közben, mert nagyon durván elvonja a figyelmet az, hogy mással chatelsz vagy éppen híreket olvasol rajta. Az, hogy az autóban egy tapigombbal állítod a fűtést az totálisan más téma. A GPS-re is néha rá kell nézned vezetés közben, esetleg közbenső úticélnál rányomni a gombra, hogy "igen, megérkeztél", de ezt nem lehet egy kalap alá venni a telefonon chateléssel.
2017. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%
Ennyi erővel a sebességmérőre tekintés is veszélyes.
2017. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!