Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Köze lehet a rosszabbodó...

Zsinga kérdése:

Köze lehet a rosszabbodó látásnak a rossz térlátáshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, B kategóriájú jogositványt kezdtem el, a KRESZ és az elsősegély is sikerült elsőre, viszont mindig volt egy olyan érzésem, hogy gondjaim lesznek a gyakorlattal, magával a vezetéssel, már a suliban sem volt erősségem matekból a geometriai rész, amikor síkidomokat és szögeket kellett volna átlátnom, nagyon szenvedtem ezekkel a részekkel, és némileg szükség van egy jó térlátáshoz a vezetéshez, amikor suliban jöttek ellenőrizni a szemüket a diákoknak egy speciális géppel, mindig mondták nekem, hogy a bal szemem sokkal gyengébb mint a jobb, a napi életben ez számomra nem jelentett nehézséget, ezért nem is csináltattam szemüveget, viszont kicsit furán érzem magam, hogy a bal szememre tényleg rosszabbul látok, a rutinpályán nehézséget okoz számomra bármilyen manővernél (tolatás, y megfordulás stb.) a padka közelsége, hiszen azon alapul minden, hiába nézem a tükörben, hogy milyen közel van a padka sosem tudom pontosan érzékelni, ezért mindig tul hamar, vagy tul későn forditom a kormányt az adott manőverben, és igy sosem tökéletes. Tudok olyanokról akik csak vezetéshez használnak szemüveget, vajon nekik is hasonló a problémájuk? Visszatérve az eredeti kérdéshez, van abban logika, hogy a szemem gyengülése vezet a rossz térlátáshoz,a távolságok pontos látásához, vagy egyszerűen csak nincs érzékem hozzá, ami már matekból a geometria résznél is kijött, bár azt nem tudom, hogy ez egyenlő-e a vezetésben problémát okozó távolság meghatározásában, mert azt nem hiszem, hogy mindenki aki rossz a geometria részből matekból, azoknak nincs jogsijuk. Köszönöm a választ előre is.

2017. dec. 21. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A térlátásnak nem sok köze van a matematikához. :) Ha az egyik szemed _határozottan_ gyengébb, akkor csináltass szemüveget és/vagy kontaktlencsét. Nem csak azért, mert a vezetéshez kell, hanem azért is, mert hosszú távon az lesz belőle, hogy tompa látó leszel a rosszabbik szemedre és azt már sehogyan nem lehet korrigálni.


A tolatás az sajnos olyan dolog, hogy a legtöbb kezdő szenved vele, pláne akkor, ha az oktató tökéletesen középre tolattat be veled és nem fogadja el, ha nem egyforma a két szélnél a távolság. Ha még a szemed is rossz, akkor az plusz nehézség.

2017. dec. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztosra veszem, az én szemem rosszabb a tiédnél az egyik, és van C,E,B jogsim.

Sajnos....nem vagyok rá büszke, de hátrányt nem okoz semmiben, az egyik szemem viszont tökéletes.

Lényege a vezetésnek az, hogy a vezetésre kell koncentrálni, semmi másra, és akkor nem lesz baj.

2017. dec. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!