Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol érdemes tankolni autógázt?...

Hol érdemes tankolni autógázt? OMV vagy MOL töltőállomáson minőségesebb az lpg? Van olyan benzinkutat ahol az lpg oktánszáma nem csak elméletben 100-105?

Figyelt kérdés

#LPG #Oktán.
2017. dec. 28. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon meghatározzák, beszabályozzák a minőséget , és az össze tételt. Ezért teljesen mindegy hogy hol tankolsz.
2017. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ott érdemes ahol nincsen kezelő, ergo nem tudnak trükközni semmivel.

Pl. Auchan.

2017. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* bocsánat! Átfutottam, hogy autógázt keresel.
2017. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy beszabályozzák, de mégis eléggé titokban tartják. EU-s norma szerint minimum 89 oktánúnak kell lenni. Ráfutottam a legújabb szerbiai, Belgrádban egy speciális laboratóriumban elvégzett minőség ellenőrzésre. OMV 92,2. MOL 91,3.Euro Petrol 93,0 oktán. Megjegyzem, hogy ezek voltak a legmagasabb oktán szám értékek, miközben a Wiki szerint az LPG (amelynek oktánszáma átlagosan 106-nak vehető. Akkor, most hogy is van ez? Környezet és motorkímélő a folyékony autógáz, vagy mégsem?
2017. dec. 28. 20:01
 5/8 anonim ***** válasza:

A Wiki az pontatlanul fogalmaz. Többféle oktánszám van használatban, a MOL autógáz adatlapján is az előírás szerinti minimum 89-es MON van feltüntetve, de a leírásban hozzáteszik, hogy átlagosan 93 körüli a valóságban:


"A MOL Nyrt. által forgalmazott autógáz magas oktánszáma biztosítja a

gépjármű ideális működését. Az oktánszám a termék minőségére vonatkozó,

MSZ EN 589 szabványban meghatározott motoroktánszám előírást (89)

jelentősen meghaladja, értéke jellemzően 93 körüli."


A 93-as MON jelentheti ugyanazt, mint a 103-106-os RON, anyagfüggő.


Nagyjából teljesen mindegy hol tankolsz autógázt, az LPG-t nem sufniban mixelik annak mindenhol közel azonosnak kell lennie.

2017. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az 5-ös számút, most már értem.
2017. dec. 28. 23:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom nem mindegy hol tankolsz. Én 2félét használtam az egyik a mol volt amásik a maxiline kutaknál tankolható talán prímagáz? Lpg volt. A molossal kevesebbet és gyengébben is mentem.
2017. dec. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lpg-nel nem az oktan a gond hanem H brutál sokat csalnak a kutak. tapasztald ki hol mennyit mész egy tankkal. Én sokáig egy maszek kúton tankoltam, de miután váltottam a helyi Shell kútra kiderült ha ott tankolok az egy liter per 100 km jobb fogyasztás, ami túl sok a minőségre fogni.
2017. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!