Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Havi 150/200000 keresek,...

Havi 150/200000 keresek, ilyen fizu mellé milyen autót érdemes venni, amit fel is birok tartani?

Figyelt kérdés
ennyi maradt meg kb "tisztan" amibol,veszek kajat,meg magamnak ami kell..
2017. dec. 27. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem spórolj és 800 ezer körül nézelődnék a helyedben. Vannak jó német autók pl Skoda Octaviak ilyen árban.
2017. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem enyiért akarok venni..
2017. dec. 27. 16:18
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért ennyiből ha nem kell albérletet vagy hiteltörlesztést fizetned szépen tudsz félrerakni.

Nekem is kb ennyi a fizetésem és most rendeltem egy új autót. Életem első vadonat új autója lesz. Nem egy-két év alatt gyűlt össze a rávaló. De nálam az autó nem csak egy eszköz, hanem hobbi is. Nem iszom, nem dohányzom, szórakozni se sűrűn járok, nem veszek márkás ruhákat és fél évente drága telefonokat stb. Szóval össze lehet spórolni.

Ha nem vágysz új autóra és "csak" arra kell, hogy közlekedj, egy 5-7 év körüli átlag autóval (Opel, Ford, Suzuki, stb.) szerintem nem nyúlsz mellé. Ezek még viszonylag nem régi autók, sok gond még nincs velük, de az értékvesztésük legnagyobb részén már túlestek.

Inkább a vételár a nagyobb kiadás, mint a fenntartás. Adó, biztosítás, egyéb költségek 100-200-ba évente bele kell férnie, ha csak nem nyúlsz bele valami nagyon szopórollerbe. + persze a tankolás.

2017. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
albérletet nem kell fizetnem,rezsit se,nincs hitelem,nincs se gyerek se semmi,én se szoktam drága ruhakat venni szorakozni se jarok el,telefont akkor veszek ha már meghalt a régi xd szoval,szinte kajat veszek,munkara van egy autóm,de elégé leharcolt xdd
2017. dec. 27. 16:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondhatnál kicsit többet. Tól-ig, hitelre vagy egy összegben stb.
2017. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem a fenntartás miatt nem kell aggódnod. Vannak akik sokkal rosszabb anyagi helyzetben autóval járnak.
2017. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
kb 1mmilleje akarok venni autót,még hogy milyet azt még nemtom. havi jovedelmem(mint irtam szinte csak kajat kell vennem) fő kérdés,melyik tipusu autókat tundátok mondani,amit ebbol a fizubol fent birom tartani
2017. dec. 27. 16:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Kiállsz az út közepére azt ingyen is feltartod a forgalmat legyen az bármilyen autó
2017. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én ugyan ilyen kritériumok alapján vettem egy 99-es Tdi Audi A4-et. Abszolút fenntartható, a fogyasztása is baráti. 5.5-5.8 liter között fogyaszt vegyesben. Napi munkábajárásra tökéletesen alkalmas. Kényelmes, lehet vele előzni, és a kora ellenére még mindig nem tűnik öregnek.

1 millió körül elég jókat lehet venni.

Ha nem kell dízel, akkor ajánlom az 1.8 Turbót.

2017. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Létezik erre vonatkozó tanulmány, amely szerint az ember 6 havi keresetének megfelelő összegből tud olyan autót vásárolni, amelyiket reálisan fent tud tartani.

Ehhez természetesen hozzá tartozik az is, hogy az autó választás is reális szempontok alapján történik.

2017. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!