Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csúsztál már meg kanyarban...

Csúsztál már meg kanyarban akaratodon kívül autóval?

Figyelt kérdés
És mi történt, mit csináltál?
2017. dec. 30. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Még nem.
2017. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
Sokszor. Volt amikor lassítani kellett és pörögtem egy jót, volt mikor ellenkormányzással és gázadással csúszva bevettem a kanyart majd mentem tovább
2017. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

20 év alatt? Számtalanszor XD

Ellenkormány,nulla fék.

2017. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
igen 120 skodával csak úgy repült
2017. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, több alkalommal.


A legutóbbi alkalommal elég vastag sárréteg volt az úton, nem mentem gyorsan, kb. 40-nel, de hiába fordítottam a kormányt, ment tovább egyenesen az autó. Már azt hittem az árokban fogok kikötni, amikor az utolsó pillanatban tapadni kezdett a kerék és sikerült bevenni a kanyart.

2017. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
65-el mentem kb. Keresztbe fordult az autó a kanyar kőzepén. Csak a szerencsén múlott, hogy nem borultam fel, aztán becsúsztam az árokba előbb a jobb első, majd a jobb hátsó kerékkel egy fa mellett. Ott sikerült egyenesbe hoznom, és fékeznem, aztán kivittem egy útjelző bólyát, és megálltam. Aztán mentem tovább, az árok csak 20 centi mély volt.
2017. dec. 30. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Óóó, számtalanszor, mondjuk én vagyok a hibás, mert mindig az autó határait feszegetem, de szerencsére eddig mindig megúsztam karcolás nélkül, az autó is. Van egy BMW-m, azzal egyszer 180 fokot fordultam, úgy megcsúsztam, az Audiaim pedig mind alulkormányzottak, bár én jobban szeretem, ha az autó inkább az orrát tolja ki, mert azon könnyen lehet korrigálni fékezéssel, vagy akár a kézifék behúzásával is. November körül volt egy ijezstő megcsúszásom, veszélyes, de belátható kanyar, a Renault nem akart befordulni. Szemből közben jött egy autó, szerencsére látta, hogy baj van, és fékezett. Én pedig olyat rántottam a kormányon ijedtemben, hogy az alulkormányzottságból túlkormányzott lett az autó, szóval kidobta a seggét. Alig bírtam bekanyarodni na, ha a szembejövő nincs észnél, akkor bizony nekimentem volna :(
2017. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl nagy sebességgel mentem bele a kanyarba, megcsúsztam, aztán enyhe fék mellett túltoltam az ellenkormányzást. 3 korrekció után maradt egyenesben az autó.


Ha az idős úr a szembesávban nem áll meg és félre, biztosan nekicsúszom. 5 éve volt, de az arcára, "ezek a fiatalok" nézésére azóta is emlékszem.

2017. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3éve van autóm, de akaratomon kívül még soha nem álltam vele keresztbe (330i e46)
2017. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Saját autómmal még nem. Vagyis olyan volt már néhányszor hogy havas-jeges úton csak annyit vettem észre, hogy fel-felvillan az ESP lámpája. Ebből kapcsoltam, hogy vissza kellene venni a tempóból.

Céges autóval, amiben nincs ESP, laza homokon, füldúton számtalanszor csúszkáltam már. Ellenkormányzás + gáz hogy kihúzza egyenesbe. Szerencsére ezzel mindig megoldódott, nem lett semmi probléma belőle. Közúton ahol más is van rajtam kívül, a céges kocsikkal is óvatosan bánok.

2017. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!