Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga? Segítség!

Forgalmi vizsga? Segítség!

Figyelt kérdés

2nap múlva lesz a forgalmi vizsgám és nagyon félek.

Légyszi segitsetek ezekben:

1.mennyivel lehet áthajtani a vasúti átjáron? Ugy értem ha nincs kint sebességkorlátozás tábla.

2. Miket kell ellenőrizni az autón elindulás előtt, nagyjából tudom őket, de nem teljesen. Valamint a lámpákból melyikeket kell ellenőrizni?

3.Hídon, és vasúti átjáróban miket tilos tenni? Pl megállni meg ilyenek.

Azért is hálás lennék ha valaki leírná, hogyan zajlik egy ilyen vizsga.

19/L



2018. jan. 1. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha jól tudom, akkor külön sebességkorlátozás nélkül nincs maximum sebesség, amivel áthajthatsz. A lényeg az, hogy megállni tilos, folyamatosan kell haladni.

A vizsga menete:

-Odamész, beülsz, megvárjátok a vizsgabiztost.

-Ha ott van, elindítod az autót, kiszállsz, és megnézed: kormány holtjátéka, gumik állapota, világítás, irányjelzők, féklámpa működése, rendszámtáblák láthatósága, és úgy alapból körbenézed az egész autót. Ha megvan beszállsz, és megmondod, hogy mindent rendben találtál. Elindulsz, gurulsz egy kicsit, majd lefékezed az autót, ez a fékpróba. Itt elmondod, hogy a fékek rendben vannak, és elindulsz az oktató utasítása szerint.

2018. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Az átlagsebességed minimum 5 kell legyen.

A max. sebesség 2010 óta nincs korlátozva. (Lehetőleg olyan sebességgel menjél, hogy legyen időd körülnézni és a futómű se menjen tönkre)


2. lámpák, gumik, kézifék, és a legfontosabb: fékpróba!


3.

Hídon tilos: megállni (kivéve forgalmi okból).

Vasúti átjáróban tilos: megállni, megfordulni, hátramenetet végezni.


60 perc a vizsga, először kihúzod az útvonalat és a rutinfeladatokat, ellenőrzöd a kocsit, ezzel elmegy kb. 10 perc.

Majd elindultok és követed az oktató utasításait. Végigmentek az útvonalon és közben amikor mondja az oktató végrehajtod a 4 rutinfeladatot.

2018. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

1, javaslom, hogy 30 körül menj és nézz körül, amikor én vizsgáztam még mondtam is " most körülnézek, épp körülnézek, körülnéztem nem jön semmi"

2, gumik,világítás,rendszám,fék, és van még egy, de ara soha nem emlékszem... bocs.

3, megfordulni hídon és vasúti átjáróba meg vasúti átjáró előtt vagy után 30 méterrel szabad csak megállni gond esetén.


Enyém úgy zajlott, hogy beültem, jött a vizsgabiztos, kérdezte, hogy mi az a 5 dolog amit meg kell nézni elindulás előtt, én akkor is csak 4-et mondtam, húztam útvonalat, elindultam, majd fékeztem, mondtam " fék jó!!44!!" aztán mondta, hogy oké, mentünk tovább azt figyelte, hogy kanyarodásnál sávváltásnál indexelésnél tekintek e az aktuális irányba magam mögé, én persze mint egy kecses hattyú úgy tekertem a nyakam, parkolásnál látványosan mindent megnéztem, volt egy bakim a nagy arcoskodásba, mégpedig 2-be akartam elindulni kétszer lefulladtam, mondta a második után, hogy "egyesbe könnyebb" én megköszöntem, aztán folytattuk, majd az említett vasúti átjáró visszamentünk az NKH-hoz én azt hittem valami gond van, kiszálltam, folyt rólam a víz majd mondta, hogy szerdán ( hétfő volt ) jöjjek a papírokért és balesetmentes közlekedést kívánt, én meg lefagyva mentem oda Apuékhoz akik közben ott voltak én meg beültem hátra majd mielőtt hazaértem mondtam, hogy szerintem sikerült ez is elsőre. Ez már 26 hónapja.

19/F ( ezt több okból is írtam ide)


Ne aggódj, ha nekem sikerült Neked is fog.

2018. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Manuális autó esetén vasúti átjáróban tilos váltani.

Ha 4-5 vagy esetleg 6 vágányos az átjáró akkor végigdöcögsz kettesben vagy amennyivel bementél...

Ez a körülnézés akkora egy baromság....

mondjon már valaki egy balesetet Magyarországon ahol szabad volt a jelzés aztán jött a vonat.


Előbb nyered meg a lottó ötöst

2018. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De körül kell nézni... ez a szabály.
2018. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a körülnézés akkora egy baromság....

mondjon már valaki egy balesetet Magyarországon ahol szabad volt a jelzés aztán jött a vonat. "


Lehet, hogy nagyon ritka, de mivel az életed a tét nem akkora dolog körbenézni...

Mindazonáltal ha a vizsgán nem nézel körül, akkor azonnal megbuksz.

2018. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=ZeNAy5DJ5hQ


Èn ez alapjàn csinâltam a műszaki ellenőrzèst :)

2018. jan. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon sokat segítettetek :)
2018. jan. 2. 00:42
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Vizsgán körül kell nézni az oké, de az "életben" felesleges mert úgysem jön semmi.
2018. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mit fáj neked a körülnézés? Most komolyan, van aki körülnéz sorompónál mint én, hallgatom a zenét, nem biztos, hogy meghallom, hogy jön a vonat mert ügye a fehéren villogó jelzés azt jelenti, hogy működik a sorompó...
2018. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!