Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsival 200km?

Friss jogsival 200km?

Figyelt kérdés
Most kaptam kézhez a jogsimat, jövő hét elején pedig le kéne ugranom céges ügyeket intézni 200km-re. Sokkal egyszerűbb lenne autóval, mint vonattal, de kicsit tartok tőle. Ami kicsit enyhít a dolgon, hogy főleg autópálya, ami nem fáraszt le talán annyira, mint a folyamatos jobbkezes utcázás. Szerintetek be merjem vállalni?
2018. jan. 15. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a teherbíró képessége. Ahogy megkaptam a jogsit, bementem 25 km-re Székesfehérvárra, ismertem a terepet és nem volt gond, viszont izgulás az volt első alkalommal, így elfáradtam, és első alkalomnak nekem bőven elég volt. Emlékszem, amikor először mentem le "hosszabb" távra Balatonra kb 2 óra oda-vissza, utána este jót aludtam. Szinte minden nap vezettem, de nekem kellett a fokozatosság a távokat illetően. Szóval ezt, így mi nem tudjuk megmondani helyetted. Kb fél év múlva merészkedtem fel csak Budapestre és gondosan megterveztem merre menjek, hosszasan tanulmányoztam előtte a google utca képeket és felmértem a lehetséges útvonalakat. Szóval ha nem vagy biztos magadban, akkor ne vállald be, mert csak stresszelni fogsz.
2018. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

100km oda és 100km vissza?

vagy 200-200?

melyik autópálya?


mert nagyon nem mindegy :D

M6-oson aludni is lehetne kb., míg M0, M5, M1 nagyon észnél kell lenni

2018. jan. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor most van jogsid vagy úgy vetted?
2018. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Valamikor, el kell kezdeni!Nekem első út Jászberényből vonattal Budapest, BP-n belül BKV.8.ker Mária utcában ültem a kormány mögé.Irány Zsámbék, onnét Jászberény, majd vissza a Mária utcába....Nem volt GPS, csak unokatestvérem, és a térkép.Olyan helyen is folyt rólam a víz ahol nem is gondoltam, de vezetek mind a mai napig.Ez 27 éve volt....
2018. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz, pályán azért vigyázz, mert könnyűnek tűnik, de nagyon észnél kell lenni.
2018. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt mi ismeretlenül nem tudhatjuk milyen valós tudással kaptad meg a jogosítványt.

Ebben semmi rossz indulat nincs, vissza gondolok arra, amikor vezetni tanultam, egyszer mentünk autó pályán, akkor is csak azért, hogy az oktatóm megmutassa mire kell figyelni ott.

Sok elméleti tanulni való ott nincs, viszont a városi tempó után a pályán "száguldozás" meglepő módon nagyon kimerített.

Kevesebb az esemény, de gyorsabb a tempó, amit azért szokni kellett, később, jogosítvánnyal egyedül vezetve is a hosszabb utakon pihenőket tartottam.

Ergo, neked kell tudni, milyen szinten vagy most, az autópálya nem fizikailag lehet fárasztó, inkább szellemileg, de ott vannak a pihenő helyek, meg lehet állni szusszanni.

2018. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5 napja kézhez kapott jogsival gondoltam leugrok a szüleimhez (250km oda) kitartóan próbált mindenki lebeszélni,még a mamám is felhívott.

Azért nem esett valami jól ahogy megkönnyebbültek,hogy oda értem amikor megláttak... simán le tudtam volna nyomni,de a lelkemre lett kötve,hogy legalább 2szer álljak meg pihenni.

Viszont amúgy bennem egy pillanatig se merül fel,hogy menjek vagy ne menjek, bíztam magamba simán. Persze soha nem volt olyan képzetem,hogy Schumacher női reinkarnációja vagyok :D pláne friss jogsival!!!!

Neked kell tudni,hogy mennyire fog menni

2018. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én egy hónapos jogsival (előtte 5 km-eket mozogtam a kocsival) mentem ki Vas megyéből Sepsiszentgyörgyre, és onnan haza is én vezettem.

Meg akarsz tanulni jól úszni, akkor kell a mély víz. :-)

2018. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én friss jogsival 400km-t toltam le országúton. Nyaralni ment a család, ott voltak ősök is, szóval ha elfáradok át tudták volna venni.

Egyedül azért necces, pláne ügyintézéstől agyfaszt kapva visszaindulni szürkületben/sötétben 200 km-re....

Ha kipihenten indulsz, és nem vagy béna, akkor megcsinálható, de durván le fogsz fáradni.

2018. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

200 km nem távolság. Én naponta 4-5-ször ennyiket megyek.

Amúgy gondolj bele, 200 km pályán, az kb. 2 óra. Egy átlag vezetésóra is 2 órás, csak ott sokkal több mindenre kell figyelned.

Tehát simán meg kell tudnod csinálni, már ha nem a piacon vetted a jogsid.

2018. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!