Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most kezdtem el motorozgatni...

Most kezdtem el motorozgatni 50 ccmes motoron és nem érzem mikor váltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval, üres után allig érzem hogy váltok(kettestől fel fele ), és így elég nehéz mert párszor már üresbe raktam útközben.
2018. jan. 15. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Kell egy kis idő hozzá, majd belejössz, megtanulod megfigyelni hogy milyen jelek utalnak arra. Simsonon pl kettőt kattan a váltó, de egy kis idő kellett mire megtanultam hogy hogyan is kell bánni vele. Van akinek pedig sokkal több idő kell hozzá, van aki meg hamarabb ráérez.

Esetleg lehet még műszaki hiba eredetű a dolog is, akár kopott váltó.

Amit még tudok javasolni, hogy a kuplung finoman engedésével észre lehet venni hogy sebességben van-e a motor. Ha a fordulatszám változik, akkor sebességbe vagy. Ha ugyanúgy viselkedik mint kikuplungolva akkor üresben vagy.

2018. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. jan. 16. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!