Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ledes rendszámtábla világítás?...

Ledes rendszámtábla világítás? Engedélyezett vagy nem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni Ledes komplett foglalatot olyant amire azt írják közúti forgalomban engedélyezett E jelzéssel ellátott. De viszont olvasom hogy baromi erős a fénye most akkor megbüntethet a rendőr vagy mivel engedélyezett ezért nem ?
2018. jan. 16. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Nincs E jeles LED. Ha olyan rendőrt fogsz ki aki beleköt mindenbe akkor megbüntethet.
2018. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pedig van
2018. jan. 16. 20:56
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Oké hogy van E jelzéses de akkor sem szabályos a LED. A rendőr meg bármiért megbüntethet, de legjobb esetben figyelmeztet hogy cseréld le normál világításra, különben ha még egyszer elkap akkor már bírságol. Nekem műszakin amikor látták hogy mi van mondták hogy ezzel simán nem engedhetnének át, mert alapból ha közúton futnék bele egy ellenőrzésbe már bajom lenne belőle. De mondták jó indulatból hogy gyorsan lecserélik normálra a vizsga idejére, és vizsga után visszateszik, de utána már a saját érdekem hogy meddig hagyom ott a LED-eket. Egyébként lecseréltem biztos ami biztos alapon.
2018. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
NEM!!!!
2018. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi a baj a LED világítással?
2018. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

honnan jönna gyakorin ez a sok hülyeség, hogy a led szabálytalan, meg a rendőrt nem érdekli az E jel?


ha van benne E jel, akkor szabályos és kész


az autóm gyárilag ledes rendszámtábla világítással rendelkezik, akkor vigyem vissza az autót a szalonba?


esetleg ha tönkremegy, akkor alakítsam át hagyományosra? ahelyett hogy veszek egy E jeles gyárit?

2018. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

az ensz-egb rendelkezések érvényesek


rendszámtábla világítás:


50. § (1) A gépkocsira és pótkocsijára csak jóváhagyási jellel ellátott rendszámtábla megvilágító lámpát szabad felszerelni.


én itt nem látom hogy a led tiltva lenne

2018. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Ne keverjétek már össze a gyárilag kiadott LED-es rendszámokat, az utólag beépíthető LED izzókkal, illetve LED-es komplett foglalatokkal !!!!!!


Minden utólagosan, rendszámba beépített LED szabálytalan, nem engedélyezett! Az egy dolog, hogy a rendőr nem foglalakozik vele, de műszakin úgy megbuktatják az autódat, mint a huzat! A túl erős LED-es fénybe amúgy beleköt a rendőr, ha olyan napja van, a diszkrét és szép esztétikával rendelkezőt nem biztos. De ettől függetlenül szabálytalan és nem kaphatsz érvényes műszakit az autódra (nem a feketén műszakiztatásról beszélek!).

2018. jan. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves előző, áruld már el, hogy műszaki vizsgán honnan a francból fogják tudni, hogy gyárilag ledes-e az az izzó benne vagy sem?

Nekem már a harmadik műszaki vizsgán ment át az autó (8 éves) ledes rendszámvil. izzókkal úgy, hogy gyárilag nem ledes.

2018. jan. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9: Akkor feketén műszakiztattad biztosan az autódat!


Normális vizsgaállomáson, ahol kamerarendszer is működik (mindegyik hivatalos műszaki vizsga állomás), ott nem kockáztatnak azzal, hogy átengednek egy LED-es rendszámmal ellátott autót, amit utólag szereltek be.

Ja, hogy a tied nem hidegfehér hanem MELEGFEHÉR színű? Azt nem szűrik ki és ha a rendszámfényed túl alacsonyan van és a csomagtérajtóval sem emelkedik fel, akkor a lustaság miatt nem hajol és nem néz be alája, hogy milyen izzó van benne.


Attól még, hogy a Te autód ezzel megy át folyamatosan műszakin, attól még teljesen szabálytalan és nem engedélyezett!

A vizsgaállomás hidd el tudatában van, hogy az egyes autókat milyen világítással adtak ki. Nem vagyok autószerelő, de én is tudok kivülről, melyikbe milyen foglalat van, és melyik évjárattól van LED-es rendszámvilágítás az egyes típusoknál...

2018. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!