Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autótól függ a vezetési...

Autótól függ a vezetési stílus? Úgy veszem észre, hogy igen. Normális ez a dolog?

Figyelt kérdés

Ismerősöm Swift mellé vett egy Frontérát, amíg Suzukival volt a külsőbe szorongott, kamiont nem előzött soha se ( nem pálya, város főút stb. ) most, hogy meglett az Opel a belső sáv az otthona, szinte a postás is oda jön hozzá mert ott a tartózkodási helye.. kisebb túlzással... előz mindent ami lassabb nála egyszóval lendületesebb.


Komolyan autó függő a stílus? Nekem is Swiftem van, és én ha bármilyen autóval vagyok csakis kinn szorongok a külsőbe.


Ha más autó lenne a tulajdonomba akkor változtatna rajtam? Vagy ez ember függő? Bár a leírt ismerős is olyan VOLT mint én :).


2018. jan. 19. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem függ össze a kettő. Inkább a mentalitásod változtat rajta.

Egyrészt amit csinál az a suzukival nehezen kivitelezhető, szegényem nem a lóerőkkel van megáldva. 2x akkora teljesítmény mellett hidd el te is bátrabban mennél.

Nagyobb a biztonságérzet egy komolyabb autónál ez is sokat változtat.

De én például attól hogy a kis 106-osomban ülök vagy a céges 5-ös bömbiben nem sokat változik.

Városban tartom az ötvenet, mégha gyorsabban is érem el vele, városon kívül is tartom a tempót, türelmesen kivárom az előzési lehetőséget. Attól hogy 2x akkora az autó nem megyek őrült módjára.

A stílusom nem változik, egyértelmű hogy vannak helyzetek mikor a 106-ossal nem kezdek előzésbe, amíg a bömbi nem beszél vissza és előzésre kész. De attól még nem szorítok le senkit, nem száguldozok stb..

2018. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
A suzuki után az Opel se sokkal jobb. Nem az autótól függ, nekem mind 1 mit vezetek ugyanúgy nyomom neki
2018. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha egy erősebb autód lenne biztos te is ezt csinálnád.
2018. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogyne függene össze, ez teljesen természetes. Nagyobb autóval, ami stabilabb, és nem érződik benne a sebesség, sokkal bátrabb az ember, nincs is ezzel gond.
2018. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kicsi városi gyenge autómmal (amint zöldre vált a lámpa úgy kilövök mint a nyíl mert 30-ig csak úgy gyorsul :D kész extázis tud lenni) ha valami 60-nál gyorsabban megy már nem nagyon merek előzni 1 sávos úton. Pályán szívét lelkét kitapostam szinte 4000res fordulat 120-as tempó. Szóval olyan tipikus kis csiga vagyok :)

Messzebb utakra többnyire az erős diesel autónkkal megyek, abba azért jobb érzés ülni mert nagy autó és felborulni se akar ha egy kamion elhúz mellettem. Szóval az az autó megy, nem ész nélkül,de azért kihasználom,hogy azzal tudok haladni mert megy.

2018. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!