Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda RX8-al kapcsolatban...

GreenLand kérdése:

Mazda RX8-al kapcsolatban tudna segiteni egy hozzáértő?

Figyelt kérdés

Pár napja vásároltam egy Mazda RX8-at kicsit még szokatlan .

Szeretnék tanácsot kérni hogy mi lenne az ideális sebesség fokozat 30km-es zonában ?

Ha egyesben megyek 30-as övezetben 4000-es fordulaton pár km-en lehet baja az autónak?

Az utolsó kérdésem az lenne ,hogy tankolásnál ha azonnal leállitom mert például mögöttem várnak és nem szerétném nagyon várakoztatni őket lehet baja ?

Vagy hogy oldjátok meg a tankolást ?

Ne haragudjatok lehet hyülye kérdés de jobbnak láttam megkérdezni.

Előre is köszönöm.



2018. jan. 24. 05:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

30 nál 2 es de lehet a 3 mas is ha nem fuldokol.

Tankolás? Beállsz a kútra kocsi teljesen leállít, tankolsz, fizetsz, kocsi indít azt mėsz.

2018. jan. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De én ugy tudom ,hogy mielőtt leállitanám a wankel-t várni kell ha nem szeretném hogy hamar tönkre menjen.

2-esben még oké bár 2000-es fordulat körül van olyankor 30-nál.

Viszont a 3-mas szerintem már sok lenne neki lefulladna.

2018. jan. 24. 06:34
 3/14 anonim ***** válasza:
Leállításnál egyetlen szabály van, hidegen nem szabad leállítani. Szóval ha egyszer beindítod, akkor hagyd bemelegedni a motort, de ha már bemelegedett akkor nincs gond. Max akkor érdemes picit hagyni visszahűlni ha előtte nagyon hajtva volt, de ez nem csak a wankel motornál ajánlott dolog.
2018. jan. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon hasznos válasz volt köszönöm szépen.

Egyetlen utolso kérdésem lenne.

Tegnap körforgalomhoz értem 2-esbe mentem 30-as zona de előttem lassultak az autok és ugy éreztem hogy kicsit rángat minimálisan ezért vissza tettem 1-be ez kb 20-nál volt.

Lehet probléma ebből?

Mindennapi használatra vettem sokáig szeretném használni ezért szeretném ugy használni hogy a motor meghálálja és sokáig működjön.

Persze hajtom de ésszel!

2018. jan. 24. 07:04
 5/14 D. Brasco ***** válasza:
100%

"Mindennapi használatra vettem sokáig szeretném használni ezért szeretném ugy használni hogy a motor meghálálja és sokáig működjön."


Azert azt vagod hogy a wankel nem a minden napi hasznalatrol meg tartossagrol hires!?

Egyebkent semmi baja nem lesz ha visszarakod 1-esbe!

2018. jan. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mindennapi használatra vettem "


Akkor nem Wankel-t kellene venni

2018. jan. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy vannak hibái de én igy is elfogadom 😁

Sokat is eszik de megszoktam már nem zavar.

Nagyon különleges auto régota szerettem volna egyet.

Persze nagy oda figyelést igényel de cserébe olyan élményt ad hogy szinte földöntúli.

2018. jan. 24. 07:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
RX8-nak van nemzetközi tulajdonosi foruma. Keressed fel és ott informálódj, nálunk nem tudja jobban senki ezeket.
2018. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

"Persze nagy oda figyelést igényel de cserébe olyan élményt ad hogy szinte földöntúli."


Azért kíváncsi lennék melyik ez az élmény :D

2018. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 D. Brasco ***** válasza:
48%
Erre en is bazi kivancsi lennek hogy mi az az elmeny amit az rx8 tud adni es szinte nem e vilagi?!
2018. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!