Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes javítani eladás előtt?

Érdemes javítani eladás előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Golf V-öm, 99500km van benne (valós, rokontól vettem, aki első tulaj volt)

Az autó egyben van, annyira nem is fapad, 9" fejegység, tolatókamera, két zónás automata klíma stb.


Viszont...


Megkarcolta egy kretén a bal kerék felett, annyira nem mély, illetve vmilyen oknál fogva nem nyitja a központi zár a csomagtartó ajtót.


Szerintetek érdemesebb megcsináltatni, és úgy eladni jobb áron, vagy úgyse látom viszont azt a pénzt, és tegyem fel olcsóbban?


Jelenleg 1,6 misitől mennek a 100ezer km alatti 5-ös golfok, amik legalább 1.6-osak...


Mi lenne a reális ár, ha megcsináltatom, és ha nem?


2018. jan. 24. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltatnám, úgy több esélyed van. Filléres tétel. Mikori a talicska?
2018. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ezek nem akkora értékcsökkentő tényezők, tehát esetleg annyival tudnád drágábban adni, amennyiért javíttattad. Lehet, hogy egy alacsonyabb ár jobban csalogatná a vevőket. Ha a sérülést javítod, és fényezve lesz, előtte érdemes fotózni, hogy meg tudd mutatni. Ma már mindenkinek elérhetők a rétegvastagság mérők, így nem árt, ha tudja a vevő, hogy csak egy apróság miatt lett javítva, és nem mondjuk rozsdásodás miatt.
2018. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2004-es az autó


rendben, köszönöm a válaszokat


szerintem a zárat kicseréltetem, a karc marad, hogy ne legyen kétség, hogy nem rommá volt törve


aztán egy kedvező áron felrakom

2018. jan. 24. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Na figyu!

H nem mély a karc, ki kell políroztatni. Ha nem lehet, akkor is inkább úgy hagynám. 2004- es autó közel sem új. Ennyi bele kell férjen.

Tedd fel a kocsit a használtautóra, a leírásban leírod, h minimális karc van a kocsin, a képekhez meg töltesz egyet erről is.

Nem ér annyit, h fényeztesd. Utána azon akadékoskodnak. Így ennek tudatában érkezik a vevő, az árat meg ezért ne korrekciózd lejebb, más autókon is lesznek ennyi idősen kisebb karcok.

Alkudni úgyis fognak, legfeljebb elengedsz emiatt egy 20- ast, h belecsimpaszkodnának a hibána. Ha fújod, az értékvesztés megmarad, csak még költesz is rá, olcsóbban is adod, meg magyarázkodhatsz is.

A csomi központi zárja meg sanszos, h hibátlan. Egész egyszerűen a csomagtartónál levő kábel az átvezetésben megszakadt. Gyakori hiba, könnyen- olcsón javítható. Sokkal olcsóbb, mint zárat venni, ami h igazam van felesleges tétel lenne neked.

2018. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi, mentek a zöldek
2018. jan. 24. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugye nem komoly, hogy egy 14 éves 1,6-os Golf kövület 1,6 milla? Mintha az elgermánosodott magyar piac túlértékelné a modellt. Én biztos néznék ennyi pénzért valami mást.

2004-esből az 1,6 a kínálat teteje, persze van vagy kettő, ami drágább, hátha fog egy madarat. Ha beírod a keresőbe a paramétereket, úgy dobja ki az Astrákat, Fordokat, Mazdákat, hogy öröm nézni.

2018. jan. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D. Brasco ***** válasza:
Ha vizet boritasz a karcolasra es akkor nem letszik olyankor ki lehet polirozni!
2018. jan. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

elgermánosodott magyar piac..


opel, ford...


wat?

2018. jan. 25. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!