Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek dízel autót ha nincs...

Vennétek dízel autót ha nincs a kiszemelt típusból benzines?

Figyelt kérdés

Abszolút benzinpárti vagyok, de volt már dízel autóm is, és bár az épp szar volt, de tudom/elhiszem,hogyha van tulaja egy dízel autónak akkor az a kocsi jó lesz.Igaz, én hiába voltam a "tulaja" akkor is szar volt.


A lényeg,hogy a kedvenc típusomból hetek óta nincs egy épkézláb benzines darab.Egy túlárazott van azzal a motorral ami nekem tökéletes lenne, de amellett hogy túlárazták nem is valami meggyőző a kocsi.

Viszont dízelből akad 2-3 korrektnek tűnő darab is.

Alig 50 lóerő különbség van az általam preferált benzines, és a fent lévő dízelek között, és fontos a teljesítmény.Még a dízelt megoldanám egy "csipsztuninggal" de a fő probléma,hogy leginkább városban használnám.

Ezzel pedig szerintem kinyírnék egy dízelt rövid idő alatt.

Hétköznap napi 30 km városban, és hétvégén 100-200 kilométerek vegyesbe.


A kérdés jogos lehet,hogy minek a teljesítmény városba, erre pedig az a válaszom,hogy mert járok vidékre is, és most egy kis teljesítményű benzines autóm van.Ami ráadásul 8-9 litert eszik, szóval megfogadtam,hogy soha többé x lóerő alatt.Inkább tankolok +4-5 litert is, de ilyen "dinamikus" autót a büdös élebe nem veszek többet - még ha egyébként nagyon megbízható is.


(kicsivel több mint 1 hónapja várok hátha jön egy jó benzines, de fogy a türelmem - 1 éve nézem a hirdetéseket, de a pénz csak 1 hónapja van meg)


Egy márkához, és egy típushoz ragaszkodom, amit szándékosan nem írok le, hogy ne menjen el ebbe az irányba a kérdés.


2018. jan. 25. 06:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

csak a címre reagálva: nem

nem olvastam el a hosszas kérdést, de az biztos, hogy tisztán villanyt, esetleg hibridet kell venni akár használtan is. dízel már felejtős.

2018. jan. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jópofa vagy :) (én sajnos végigolvastam a válaszod, bár ne tettem volna)
2018. jan. 25. 06:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a dinamika az ami hiányzik akkor persze, miért ne vennél dízelt?.. De azért nem csak ennyi a különbség dízel és benzines között. Jómagam is benzinnel vagyok beoltva úgyhogy tudom miről beszélek. Viszont nekem speciel nem volt dízel autóm de viszonylag sokat vezettem dízelt, személyautót, kisteherautót egyaránt. Hiába a nagy menés a dízel karaktere nem áll közel hozzám, nem billentette át a kapcsolót. Na jó, a 330xd BMW az elég közel volt ehhez. :) De az egy szuperlatívusz, nem egy közönséges 4 hengeres TDI, DCI, HDI, stb...

Nem megyek ebbe bele jobban, mert kisregényt is írhatnék, de a lényeg az hogy halgass a szívedre, vegyél benzinest, esetleg más típusból. A dízelell együtt tudnál élni, de kötődni soha nem fogsz tudni hozzá. Márpedig egy "autoszexuális" személy számára ez nagyon fontos.

2018. jan. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
dízel felejtős LOL amúgy miért is?
2018. jan. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

én városba is dízelt használok, szeretem ha lámpánál ott van 500-600nm


az hogy kinyírom? én használom 4-5 évet, utána úgyis eladom, addig nem szokott elromlani

2018. jan. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pusztán csak a kérdésedre válaszolva: nem vennék dízelt benzines helyett, akár kint is szétnéznék, és behozatnám, ha itthon nem találok.

(kérlek titeket, hogy a kinti behozatalra ne reagáljatok, most nem erről szólt a kérdés :-) Köszönöm!)

2018. jan. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én dízelt veszek abból is, amiből van benzines, és még milyen jól is tettem. Mi a bajod a dízellel?

Ja és fontos lenne hogy leírd az autó típusát, komolyan.

2018. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én dízelt vettem kizárólag autópályás használatra. Eltelt másfél év és azóta városi, napi 2x12km is belemegy a hétvégi 2x200km pálya mellett.

Már bánom, hogy annó nem benzinest vettem és nem gondoltam bele, hogy adódhat olyan élethelyzet mely városi közlekedésre kényszerít. Ne ess te is ebbe a hibába, a benzines univerzális (mondja ezt egy inkább keserű szájízű dízeltulaj, akit csak az 5,7 literes fogyasztás vigasztal)!

2018. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sofőrként dolgozom, furgonon, ami természetesen dízel.

Azok is bírják a sok városi km-t meg a leállítást,indítást, hisz sok autónkban 250-400 ezer km van.

Viszont nem én szervizelem őket, szóval így már egészen más.

Alapvetően szeretem a dízelt, vezettem már ismerősöm dízel autóját ami egy élmény volt, csak sajnos több dízel fanatikus ismerősöm a rosszat mindig elfelejti mondani.Pl mikor turbót kell cserélni (5 ilyen igazi dízel fan ismerősöm van, közülük 3-an cseréltek turbót kényszerből)

220,-360, és a harmadikat nem tudom hány kilométert futott volt a kocsija akkor.

Vagy,hogy mínuszokban teker az önindító...

Nekem a benzines autóimmal lényegében sosem volt gond, a kötelező/kopó alkatrészeket kellett cserélni, meg volt egy amelyik rohadt, de az nem üzemanyagfüggő.

Úgyhogy nekem sok pozitív élményem van a benzinessel, és kevés tapasztalatom a dízellel, de az negatív.


Nincs ellenemre az,hogy dízel autóm legyen, tudnám szeretni azt is, de nem akarom rákölteni a gatyámat is.

Csak ez a sok városi kilométer nem biztos,hogy kifizetődő lesz.


A típust/márkát pedig nem tudom elfelejteni, néztem sok más márkát, vagy a szeretett márka típusait, de nem...ha nem ezt a típust venném amit szeretnék azt bánnám meg.

Márkát pedig továbbra sem írnék, mert akkor át fog csapni a kérdés abba,hogy az szar, ne azt vedd, talán még márkaháború is kirobbanna, úgyhogy inkább kihagyom.

2018. jan. 25. 13:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanis, semmi baja nincs a dízelnek a városozástól sem.
2018. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!