Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek dízel autót ha nincs...

Vennétek dízel autót ha nincs a kiszemelt típusból benzines?

Figyelt kérdés

Abszolút benzinpárti vagyok, de volt már dízel autóm is, és bár az épp szar volt, de tudom/elhiszem,hogyha van tulaja egy dízel autónak akkor az a kocsi jó lesz.Igaz, én hiába voltam a "tulaja" akkor is szar volt.


A lényeg,hogy a kedvenc típusomból hetek óta nincs egy épkézláb benzines darab.Egy túlárazott van azzal a motorral ami nekem tökéletes lenne, de amellett hogy túlárazták nem is valami meggyőző a kocsi.

Viszont dízelből akad 2-3 korrektnek tűnő darab is.

Alig 50 lóerő különbség van az általam preferált benzines, és a fent lévő dízelek között, és fontos a teljesítmény.Még a dízelt megoldanám egy "csipsztuninggal" de a fő probléma,hogy leginkább városban használnám.

Ezzel pedig szerintem kinyírnék egy dízelt rövid idő alatt.

Hétköznap napi 30 km városban, és hétvégén 100-200 kilométerek vegyesbe.


A kérdés jogos lehet,hogy minek a teljesítmény városba, erre pedig az a válaszom,hogy mert járok vidékre is, és most egy kis teljesítményű benzines autóm van.Ami ráadásul 8-9 litert eszik, szóval megfogadtam,hogy soha többé x lóerő alatt.Inkább tankolok +4-5 litert is, de ilyen "dinamikus" autót a büdös élebe nem veszek többet - még ha egyébként nagyon megbízható is.


(kicsivel több mint 1 hónapja várok hátha jön egy jó benzines, de fogy a türelmem - 1 éve nézem a hirdetéseket, de a pénz csak 1 hónapja van meg)


Egy márkához, és egy típushoz ragaszkodom, amit szándékosan nem írok le, hogy ne menjen el ebbe az irányba a kérdés.


2018. jan. 25. 06:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A turbócsere árát igazából kitermeli a dízel az üzemanyagon, DE ha egy isten háta mögötti helyen leheli ki a turbó a lelkét az nem csak anyagilag gáz hanem az idődet is felzabálja, az pedig igazán drága dolog, mondhatni megfizethetetlen. Arról nem is beszélve hogy nem az a jellemző hogy valaki gyűjtögesse azt a pénzt amit megspórol a benzineshez képest, mert vesz rajta ezt-azt, leköti, befekteti valamibe, ez eddig rendben van. De ha cserélni kell a turbót akkor azt a pénzt valahonnan azonnal ki kell csapni az asztalra. Hitelre nem javítanak autót. Vagy ha ehhez mégis személyi kölcsönt kell felvenni, akkor a fene megette az egész spórolósdit.
2018. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!