Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véleményt, tapasztalatot...

Véleményt, tapasztalatot szeretnék kérni olyanoktól, akik négyévszakos gumit használnak?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár évben iszonyat sokat fejlődtek a négyévszakos gumik és rengeteg tesztet olvasni arról, hogy sok helyzetben már jobban teljesítenek, mint a tisztán téli vagy nyári gumik. Inkább a négyévszakos kategóriában komolyan fejlesztő prémium márkák termékei érdekelnek, mint a Michelin Crossclimate, Nokian Weatherproof, Vredestein Quatrac, Pirelli, Continental stb. 14"-16" méretben. Akik ilyen prémium kategóriás négyévszakos gumit használnak, azoktól szívesen olvasnék pár gondolatot. Nem sokat megyek egy évben az autóval kb. 15ezret, annak is 70%-a város, többi autópálya. Általában megtehetem, hogy ha leesik 20centi hó, akkor hanyagoljam az autót, de hát egyre kevesebb példa van ilyenre és szeretnék mindig friss, jó gumit az autómra, ezért gondolkodom a négyévszakosokon. Köszi, hogy elolvastad.
2018. jan. 25. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn 3 évig használtam nöként négyévszakos márkás gumit.

2 autónk volt, és én nagyrészt csak az iskola, ovoda, város között ingáztam, ritkán autópályán.

De én nem vettem észre külömbséget az én gumiaim vagy a férjem autója között. Hóban, fagyban is mindig jól fékezett.

De 200-al nem mentem az autópályán jeges idöben...

2018. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Crossclimate van egyik auton, nyari Ecocontact es teli Wintercontactot valtott, en ezeknel jobban szeretem barmelyik evszakban. Oriasi hoban mondjuk meg nem probaltam veluk hegyet maszni, de ha ugy lenne arra inkabb ott a holanc.
2018. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Két éve használok Michelin Crossclimate-t, meg vagyok vele elégedve. Amilyen telek itt vannak, arra bőven jó. Télen rosszabb a tesztek szerint, mint egy jó téli gumi, nyáron nem olyan jó, mint egy prémium nyári gumi, kb. a téli gumik középkategóriájának felel meg.

Igazából a Michelin Crossclimate, és a Vredestein Quatrac5 ami használható, elfogadható még a Goodyear Vector4Season, a többi felejtős, se télen se nyáron nem jók, gyorsan kopnak, stb...

2018. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem még Quatrac 3 volt egy Golfon, két évig volt meg a kocsi, gond nélkül használtam egész évben.
2018. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt még, de ahogy elkopik a téli-nyári garnitúrám, tuti négy évszakosat veszek. A hótól nem is félek, mert hóban, meg jégen a legmárkásabb téligumi is szar. Inkább attól izgulok, hogy nyáron 40 fokban hogy teljesít a nyárigumihoz képest, de olyan rossz nem lehet.
2018. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is ugyanígy vagyok vele, a crossclimate nagyon jó nyáron a tesztek és a vélemények szerint is, alig marad el a nyári gumiktól. Köszönöm a hozzászólásokat, ment a zöld mindenkinek.
2018. jan. 25. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Crossclimate nàlam csak 2. Helyen van. Havon rosszab mint egy közép/ prémium téli, viszont a Quatrac 5 pont havon jó, majdnem prémium téligumi vonóerő és fékezés. Nyàron szàrazon a Quatrac se marad le sokkal a Crossclimatetől, de vizes burkolaton igen jó , ami a legfontosabb! Nagyon sok leiràs és teszt van az Egyesült Kiràlysàgból(UK) és sokan emelik ki a vizes tapadàsàt.
2018. febr. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. febr. 3. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segítettem. Egyébként én is Quatrac 5-el szemezgetek vagy még esetleg az Apollo Alnac All season, bár azt sajnos em tudom, hogy ugyanolyan jó-e mint a Quatrac 5, de egy cég a kettő(Apollo-Vredestein) és van magyarországi gyártósor, azt hiszem gyöngyöshalászon...
2018. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Használtam, de nagyon gyorsan elkopott. Nem túl gazdaságos megoldás.
2018. febr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!