Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti melyiket választanátok,...

Gyakori93 kérdése:

Ti melyiket választanátok, tegyük fel van 3-4 millió forintotok, és ebből kéne venni egy autót. Ti vennétek egy márkásabb (Bmw, Audi, Skoda) max 5 éves használt autót, vagy inkább új de kevésbé márkásabb autót (Dacia, Renault, Lada)?

Figyelt kérdés
Ez csak úgy felmérés képen kérdezem.

2018. febr. 2. 12:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egyértelműen egy Mercedes. A legmegbízhatóbb. És most is ilyenünk van <3
2018. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"ha 3-4 misid can kocsira, akkor gondolom 4-500 rugót félreteszel havonta."


Ez hogy jött ki? :)

A mostani autómra 5 évet spóroltam. Új autó és bőven 4 millió fölötti kategória. Bár így is csak egy jól felszerelt, a típushoz elérhető csúcsmotoros alsó-középkategóriás autóm van. De nem hogy 500 rugót nem teszek félre havonta, a havi össz jövedelmem ennek a töredéke. Ha ennyit félretehettem volna bőven a 30 millás árkategóriában válogathattam volna.

2018. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

5 év megtakarítást beleszórni egy kocsiba nem semmi... soha nem tennék ilyet.

de hogy tartod fenn?

1 év alatt bő fél misit költöttem üzemanyagra és 300ezret egyébre (matrica, biztosítások, adó)

szintén alsó közepes új autó, 5.5M illetékkel együtt.

Télikerék garnitúra 200.

Rendes gumiszőnyere, tetőcsomagtartó+biciklitartó, fedélzeti kamera még 140. persze ez csak egyszeri költség.

2018. márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én meg csak úgy céltalanul gyűjtögetni, hogy csak legyen az a pénz a számlámon és helyette nem megvenni azt amire szükségem van, inkább zsugori módon nyomorogni, na azt nem tenném soha!


Lakásom van, nem tervezek költözést. Nem vágyom évente új 300.000Ft-os ájfonra, nem járok nyaralni, nem járok márkás cuccokban, különösebben szórakozni sem járok. Ezekre nincs igényem. Nem iszom, nem dohányzom, nem drogozok. Autóra viszont szükség volt. Ha ott csücsül a számlámon amúgy is a pénz, nem értem mért ne vehettem volna belőle meg azt, amire szükségem van. A pénz erre való.


Hogy tartom fent? Mint bárki más! Azt ne mondd, hogy az a rengeteg autó, ami az utcákon van, mind olyanoké, akik havi nettó milliókat keresnek. Mert azt nem hiszem el.


Évente kb 25.000km-t autózom. Ez kb. 500-600eFt üzemanyagköltség. A munkáltatómtól kapok 9Ft-ot km-enként, azaz az én költségem kb 300-400eFt.

Biztosítás: igen ez sajnos a többszöröse mint az előző autómra, ráadásul új autónál rábeszéltek a Cascora is. Ez most mindennek együtt 140.000Ft/év.

Adó: a nagyobb teljesítmény miatt és hogy új autó, ez is jóval több, 40.000Ft/év.

Autópálya díj: 4db megyei matricám van, 20.000Ft.

Gumi és szövetszőnyeg az autóval együtt járt.

Tetőcsomagtartó + biciklitartó nekem személy szerint nem kell.

Fedélzeti kamera: megvan ami az előző autómban volt, bár eddig nem éreztem feltétlen ingerenciát, hogy beszereljem. De ha nagyon akarnám, megvan.

Nos, a fentiek kb 500-600eFt/év összköltséget jelentenek. Vegyük 600e-nek. Havonta ez 50.000Ft.

Ehhez mért is kellene havonta 500.000-et félrerakni?! Mélységesen elsüllyednék szégyeneben ha több mint fél milliós nettó fizetésem lenne, amiből annyit elszórnék minden egyébre, hogy 50e nem jutna az autóra...

2018. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

én sem gyűjtögetek céltalanul:)

de azért azt nem akarom, hogy az autóra menjen a pénzem jelentős része. élete nagy részében úgyis a csillaggarázsban áll, meghúzzák, rákúrják az ajtót sajnos.

de van annyi tartalékom, ha ellopják, bármikor veszek újat, vagy ha leég a ház, gond nélkül megyek albérletbe, vagy ha bármi miatt kiesek melóból, jelen életszínvonalamat 1 évig gond nélkül tudom tartani.

nyaraláskor nem kell fillérbasszni, stb...

lízingelhetnék havi 300-ért prémium bálnát, de nem érzem mivel nyújtana többet a mostani kocsinál. a parasztvakításon kívül.

2018. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát erre azt tudom írni, hogy nem vagyunk "egyen-emberek", mindenki más élethelyzetben van.


A többivel, amit írtál, teljesen egyetértek. Kell, hogy az embernek mindig maradjon egy kis tartaléka, mert akármi történhet. Pont ezért én sem nulláztam le az utolsó forintig a bankszámlámat.


Nekem egyik autóm sem állt egy napot sem az utcán. Van garázsom. Próbálok rá a lehető legjobban vigyázni. Pl inkább gyalogolok, de nem állok a bevásárlóközpontok bejáratához, hanem minél távolabb, ahol senki nincs, nem nyitogatják rá az ajtót. Szíre-szóra se indítgatom be a kocsit. 1-2km-es távokat ha kell simán legyalogolok, nem esik nehezemre. Sós trutyis időben azonnal rohanok lemosatni, nem "aszalom a sós páclében" napokig, hetekig, stb.

Az előző autómat 200.000+ km-rel, 12 évesen, kívül-belül makulátlan gyári állapotban adtam el.


Nyugdíjas koromig (ha lesz akkor egyáltalán ilyen) még legalább 30 évet fogok dolgozni. Így remélem, hogy nem az az 5 év alatt félretett pénzem lesz a keresetem jelentős része.

Én azokat nem értem, akik 5-10 év hitelre vesznek autót. Azt a legnagyobb öngólnak tartom, ilyet soha nem tennék. De ha tényleg megvan rá a pénz, nem kell épp másra, akkor miért nem?!


Prémium bálnát én nem lízingelhetnék. De nincs is rá igényem, nem is tetszenek az olyan autók.

2018. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!