Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nőnek (1 kicsi gyerekkel),...

Nőnek (1 kicsi gyerekkel), első autónak, inkább városi közlekedésre mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Max. 1 millióig (de ha olcsóbb, az sem baj). Főleg a városban (Bp.) közlekednénk vele, néha lemennénk vidékre is (nem feltétlenül autópályán). Chevrolet Spark, Daewoo Matiz, Suzuki Alto, ilyesmiken gondolkodtam, de bármilyen ötletre nyitott vagyok. Nem kell nagy csomagtartó sem, csak megbízható legyen. Mit érdemes venni, és miért?
2018. febr. 5. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Az első kettőt messziről kerüld.

Aranyos női kisautónak néz ki, de elég megbízhatatlan, szervízigényes. A suzuki elég jó.

Esetleg vw polo, opel corsa?...

2018. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Szia nekem is friss jogsim van. És 1 kicsi lánykám sok szempontot figyelembe vettem igy a kicsi autokat kizárom ( suzuki swift pl....) 1.6 osat veszek wolkswagen passatot motorikusan jonak tartom,biztonságos nagy kasznival. (De ez csak az én gondolatom :) és 7-800 ezerér gyönyörüek vannak.birják a hosszu utakat :)jo a fogyasztásuk is.
2018. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 D. Brasco ***** válasza:
38%
Egy milláért az általad felsorolt konzervdobozokon kívül már normális AUTÓKAT is lehet venni!Pl yaris/punto/corsa es tarsaik!Amiket felsoroltal szerintem mindet felejtsd el!
2018. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Suzuki Swift.
2018. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Én is azt mondom, hogy kicsit nagyobbat, Corsa, Yaris, Polo stb stb. 5 ajtós legyen a gyerekülés miatt, és a babakocsit próbáld bele a csomagtartóba mielőtt megveszed
2018. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Focus kombi?
2018. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kombit nem szeretnék (macerás még kisebb autóval is a lakótelepen a parkolás), szerencsére már babakocsi sem kell, kettőnknek elég a kisebb autó. Mindenképpen 5 ajtósat nézek. Gondolkodtam a Corsán is, a családban van Saxo, volt Punto, ezek is jók lehetnek. A többi tippet is köszönöm, pláne azét, aki a szervízigényre hívta fel a figyelmemet. Kicsit félek, hogy nőként majd megpróbálnak lenyúlni, átverni, stb. Amúgy több, mint 13 éve van jogsim, csak mióta Bp.-en élek nem tartottam létkérdésnek az autót (míg egyedül nem maradtam a gyerekkel), ezért keresek vmit magamnak.
2018. febr. 5. 15:11
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Bp-en nem kell a nagy kocsi, meg az 1.6-os motor. Nekem régi Swiftem van, olcsó volt, és nagyon igénytelen, alig kell rá költeni. Tökéletesen megfelelt eddig. 1.0 motorja van. Ennek ellenére simán le tudtam menni anyóshoz a Balcsira a gyerekkel pályán.

Szóval ne nagy autóban gondolkodj a városban. Én most fogom lecserélni, de maradok a márkánál, mert bevált. Ignist nézek, remélem olyan jó lesz, mint a Swift.

Aki meg a biztonságot emlegeti, a bmw-ben is meghal az ember, ha úgy kapja el a másik. A városban nincs olyan nagy sebesség, és a közlekedés leginkább figyelem és szerencse kérdése.

10 éve van jogsim, 5 éves a fiam, rengeteget vezetek, és élünk...

2018. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Én két éve szereztem meg a jogosítványomat. Utána kapásból egy Lada 2101-et vettem. Nőként kicsit nehézkes volt megszokni, de mostmár könnyű vezetni. Teljesen megfelelő szerintem mindennapi használatra is, eddig úgy 18 ezer kilométert raktam bele és még csak olajat kellett benne cseréltetnem. De ha most kellene választanom, akkor lehet hogy inkább egy Suzuki Swift-et vennék, de csak mert azoknak jobb a fogyasztásuk (a Lada-val nem tudok lemenni 7 liter/100 km alá sehogy sem). 25/N
2018. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 D. Brasco ***** válasza:
0%
9-es a válaszod egy akkora ordas nagy kamu mint a nem létező ladád 7literes fogyasztása........
2018. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!