Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó motorszerelő Kecskeméten...

Jó motorszerelő Kecskeméten aki ért a simsonokhoz?

Figyelt kérdés
Már majd 1 éve nem indul Simson S51es motorom,próbáltam már mindent,ránézésre minden jó,de egyben mégsem működik,szóval jó szerelőt keresek Kecskeméten,aki gyorsan dolgozik.Az lenne a legjobb ha tapasztalatból írnátok pár jó szerelő.Köszi mindenkinek aki válaszol.
2010. jún. 7. 11:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sajnos arra nem vagyok ismerős. De a Simsonok egyszerű szerkezetek, ha lehetőséged van egy picit tájékozódni, lehet, hogy könnyen Te is meg tudod csinálni. Ahhoz, hogy elinduljon, megfelelő szikra kell, megfelelő üzemanyag ellátás és levegő. Levegőt biztosan megkapja. Rúgd meg párszor megnyitott benzincsappal, szivatóval. Vedd ki a gyertyát. Ha nedves, nézd meg a hengerhez tartva, a berúgókart megrúgva, ad-e szikrát, milyen színűt és hol. Ha nincs szikra, gyujtásgond, az egy következő fejezet, írj nyugodtan. Ha száraz a gyertya, nem kap benzint. Benzincsapot ellenőrizd, átereszti-e a benzint. Ha igen, meg kell nézni, megfelelőek-e a karburátor beállításai, fúvókák nincsenek-e eltömődve. Szétszeded a karbit, vedd le az úszót, rázd meg, nem lötyög-e benne benzin. Ha igen, lyukas az úszó, csere. Ha látsz rajta sérülést, horpadást, akkor is cseréld ki. Vedd ki egyesével az összes fúvókát és fújd meg pumpával, tüdővel, hogy biztosan ne legyenek eldugulva. Az úszó helyes beállítása: visszarakod az úszót. Az úszó lóg, a karburátor illeszkedésétől az úszó alsó pontjának 33mm-re kell lennie. Fordítsd fejre, az úszó lezár, 27 mm-nek kell lennie ugyanannal a távolságnak. A karbi teljesen legyen minden szennyeződéstől mentes, amikor összerakod. Ha megfújod azt a csonkot, amire a benzincső megy rá, át kell eresztenie a levegőt, ha fejreállítod, vagy megemeled az úszót, nem szabad átengednie. Összerakod, visszarakod, levegőcsavart teljesen betekered, 2és fél fordulatot vissza, alapjáratcsavar szintén. Benzincsapot megnyitod, vársz, hogy megteljen a karbi, rúgsz kettőt gyújtás nélkül szivatóval, ráadod a gyújtást, megrúgod. El kell indulnia.
2010. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú választ,levegő az rendben,a gyertya olajos,szikra viszont nincs,karburátort már kitisztítottam,az jó is szerintem.Szikra viszont régen sem volt!Mármint a hengerhez tartva és berúgva nincs szikra!Nem tudom milyen a gyújtás,szerintem tirisztoros,mivel van tirisztor doboz a légszűrő oldalán.Régen 1x nem indult be,nem is volt szikra,viszont utána következő nap magától megjavult és beindult!Most viszont nincs szikra,de csak lehet én csinálom rosszul.
2010. jún. 7. 13:01
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és valami takarékos karbim van,és csak egy csavar!
2010. jún. 7. 13:02
 4/17 A kérdező kommentje:
Gyertya végét tartsam a hengerhez?
2010. jún. 7. 13:20
 5/17 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy a végét, vagy a menetes részét teszed a hengernek, szikrát kellene adnia. Innetől csak mérni és próbálkozni lehet. Gyertyacsere, kondenzátor csere, esetleg pipacsere, trafó, vezetékek, kontakthiba. Ebben a sorrendben próbálkoznék. Esetleg, ha tökös vagy, vedd le a pipát, fogd meg a vezetéket, add rá a gyújtást, a berugókart nyomd le kézzel. Ha ráz a vezeték, nincsen nagy baj. :)
2010. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen karbi van rajta? Szerintem azon is két csavar van. A levegőcsavar azon az oldalon van, ahol a hengerrel találkozik a karbi. A jobb oldalán, egy 5ös furatban.
2010. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tirisztoros gyújtásnál nincs kondi.

Vegyél egy másik Tirisztort.Nem véletlenül nem azt mondtam, hogy újat.

Az új utángyártott alkatrészek szarok.

Tipikus hibája a tirisztornak, egyik pillanatban még megy, másikban nem.

2010. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok és kecskeméti.Ha gondolod irj privit és megbeszéljük ha kell segítség.

Bár még csak 14 vok, de értek a Simsonokhoz =)

2010. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Utolsó: nem tudok írni neked:S

2010. jún. 7. 19:06
 10/17 anonim ***** válasza:
Te, utolsó! :) Ne vetessé má' vele addig tirisztort, amíg a többit ki nem szűrte! :) Aztán ha egyszerű kontakthiba? Vagy szar a pipa?
2010. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!