Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben számít a nyomaték?

Miben számít a nyomaték?

Figyelt kérdés
Egy autónál, ha minél nagyobb a nyomaték, annál erősebbnek érzem, vagy annál jobban gyorsul?

2018. febr. 7. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Mind a kettő.
2018. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eléggé összetett fogalom ez. Attól is függ, hogy hogyan van áttételezve a váltó. Ugye a kamionoknak többezer NM nyomatékú motorja van, mégsem gyorsulnak jó, mert a váltó áttételezése vonóerőre van kitalálva. Az autóknál meg inkább gyorsulásra. És akkor még nem is beszéltünk a lóerőről. Meg arról, hogy mondjuk egyes fokozatban a keréken leadott nyomaték a többszöröse is lehet annak, mint amit a motor tud.
2018. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

itt lehet hogy talalsz valaszt, ami hasznos a nyomatekkal kapcsolatban:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__90..

2018. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább talán az a helyes megfogalmazás, hogy jobban bírja a nagyobb súlyt, pl. megrakott utánfutó vagy vontatás vagy 5 személy + 6 zsák cement a csomagtartóban.


Míg a benzines autót totál visszafogja addig a dízelt sokkal kevésbé...


Ahol én lakok ott jó kis emelkedő visz fel a településre.

Amikor építkeztem az öreg mercivel hordtam fel a homokot a dunáról (vettem nem loptam) és azt hittem majd jajj alig fog felmenni az emelkedőn, erre olyan szépen ment fel mint kés a vajon...

2018. febr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyobb a nyomaték, akkor nagyobb a teljesítmény is, ha azonos fordulaton nézünk két motort. A teljesítmény a forgatónyomaték és a fordulatszám szorzata.

A dízel azért bír vontatni, mert alacsony fordulaton adja le az erejét. Egy azonos teljesítményű benzines ugyanolyan erővel tud vontatni, csak 1-2 fokozattal alacsonyabb sebességben, mert ott lesz azonos a keréken mért forgatónyomaték (és így teljesítmény). Persze ilyet senki nem szokott, mert sokat zabál és zajos lesz az autó.

2018. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!