Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emiatt szakadhatott el a...

Emiatt szakadhatott el a vezérműszíj?

Figyelt kérdés

kb 10 ezer km volt a szíjban, egész pontosan nem elszakadt, hanem leesett a helyéről, emiatt az összes himba eltört a motorban.

Volt egy görgő, ami feszítette a szíjat, és ez a görgő tört le a helyéről, egy vékony aluminiumon volt rajta.

Szerintem a szerelő túlfeszítette a szíjat felrakásnál.

Renault Laguna 2.2 dízel.



2018. febr. 12. 09:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
hát nem lehetetlen...
2018. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

20 év alatt egyszer látott egy jóbarátom olyat,hogy a blokkból kitört a görgő. Octavia RS.

A szerelő nem hiszem,hogy túlfeszítette. Max arra tudok gondolni,hogy mivel Renault így nem figyelt a jelölésre. Esetleg egy fél jelölést elmozdult. (Nem stiftes hanem kúpos)

2018. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg nem cserélték ki a görgőt amikor kellett volna és elfáradt. Ezek nem automata feszítősek?
2018. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Megvan a letört görgő, újnak néz ki, forog szépen. Kézzel kell megfeszíteni, aztán lefixálni egy csavarral.
2018. febr. 12. 09:46
 5/20 anonim ***** válasza:
Simán lehet, és azt sem kell elfelejteni, hogy ez a 2.2 DCI eléggé elbasszott konstrukció.
2018. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem egyedi dolog.a golfomon 3x tört el,mire rájött a szerelő hogy a tőcsavart nem szabad meghúzni mint egy állat hanem ragasztani kell.De a 2.2 motorban 2000 után hidrótőke van s az kilukad nem törik.600ft/db
2018. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az előző szíjcserénél a görgő is volt cserélve?
2018. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

még nem a dci motor, isten ments attól, sima szívó dízel, Bosch adagolóval.

Nem tudom, megvettem, utána egyből szíj+görgők cserélve lettek.

Valami aluminium búbánatra van rácsavarozva ez a feszítő, abból tört ki egy darab, görgőstül.

Komolyabb baja nem lett a motornak, átforog simán, csak a himbák törtek el, azt hiszem, ugyanúgy van, mint az Opeloknál. Szerelő mondta, egy az egyben úgy néznek ki a himbái, mint a gm opelnak.

2018. febr. 12. 14:21
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Nem dCi.Hááát ennek azért annyira nem örülnék hiszen hihetetlen jók a dci-k.De csak ha renben van tartva.Szomszédnak 2.2dCi Espace-e van és soha nincs vele gond,3 éve vette amikor én eladtam a scenic-em,utálta a renault-t eredetileg de amikor elbeszélgettünk a kocsikról le volt döbbenve hogy havi rendszerességel megteszek vele egy majdnem 2000km-es utat és már van a kocsiban 200e km és mégis hibátlan állapotban adtam ki a kezem közül hogy megvehessem az akkori legújabb scenicet.Ekkor úgy döntött hogy kipróbálja ő is és így lett espace-e.Nem bánta meg.

Úgyhogy nem írnék olyat ki hála istennek nem dci-m van meg hasonló baromságokat.Ez a régi renault átka.Renault fanként én is azt mondom hogy régi renault-ot kerülni kell.(2003előtt)

2018. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Maradjuk annyiban, hogy amíg nem ismered egy VE Bosch adagolós technika üzemben tartási költségeit, ne írj ilyen szavakat, hogy baromság, mert fingod nincs, mi mennyibe kerül. Márpedig ezek 2003 előttiek.
2018. febr. 23. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!