Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Emiatt szakadhatott el a...

Emiatt szakadhatott el a vezérműszíj?

Figyelt kérdés

kb 10 ezer km volt a szíjban, egész pontosan nem elszakadt, hanem leesett a helyéről, emiatt az összes himba eltört a motorban.

Volt egy görgő, ami feszítette a szíjat, és ez a görgő tört le a helyéről, egy vékony aluminiumon volt rajta.

Szerintem a szerelő túlfeszítette a szíjat felrakásnál.

Renault Laguna 2.2 dízel.



2018. febr. 12. 09:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az alkatrész is lehetett hibás.

Előfordult már.

2018. febr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Pont ezért írtam hogy baromság annak örülni hogy nem dci-d van mert a régebbi egy megbízhatatlan drága szervízköltségű gyenge f@s.Tanulj meg szöveget értelmezni.És ugyan tényleg nem tudom hogy régiekhez mi mennyibe fáj de amit írtam ehhez pont semmi köze.:)
2018. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Hát egy Bosch VE adagoló kiszolgál kb 2 autót is, a porlasztóikba egy csúcs manapság kb 2000Ft. Szóval ezeknél olyan, hogy üzemanyag rendszerbeli probléma, kb nincs.

Ezért kerestem régi dízeleket, de abból se mindegy, milyet, mert még a csodálatos fosvágen 19.tdi-nek is képes szétrepedni a hengerfeje. Meg mindegyiknek.

2018. febr. 23. 10:32
 14/20 anonim ***** válasza:
Mindegyikből van problémás ezt nem vitatom.például vannak az 1.9tdi 2.0tdi 3.0tdi 1.5dci 1.6dci 2.2dci 2.0hdi motorok,ezek mind nagyon jó erőforrások de ezekből is vannak leharcolt bontószökevények.
2018. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

ha veszek egy használt verdát, mindig ráguglizok a hengerfejére, meg mennyiért kínálják. Amik drágák, és sok a repedt, az felejtős ketyere.

Csak hát vannak ilyen gixerek is, amikor letörik a feszítőgörgő a blokkról. :)

De legszebbek ezek a porlasztók kiszedésére szakosodott műhelyek, egy porlasztó kiszedése 20-30-40 rongy.

Drága autód van? Fizess jó sokat.

Végül is nem rossz bolt.

2018. febr. 24. 03:22
 16/20 anonim ***** válasza:

"De csak ha renben van tartva.Szomszédnak 2.2dCi Espace-e van és soha nincs vele gond"


Egy hihetetetlenül szerencsés ember. De erre ne alapozd azt az állításod, hogy a 2.2 DCI az jó motor... :)

2018. febr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha rendbe van tartva akkor nincs gond a 2.2-vel aztán lehet hogy csak azért ilyen megbízható neki mert prémium gázolajat tankol és 10000km-enként olajat cseréltet gyári elf olajjal(én tanácsomra).

Meg bármi kis jelentéktelen zörejt hall máris rohan vele a márkaszervízbe.

2018. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Meglátásom szerint az a jó autó, ami meglehetősen toleráns a hülye gazdájára.

Ismerős vett egy Opelt, 1 liter olaj hiányzott a váltójából, meg is döglött neki, 2 fokozatot már nem vett be.

Ugyanilyen mókát valószínű eljátszottak a régi Kadetteken is, érdekes, annál nem volt sosem rossz váltó.

Nem vagyok mai gyerek már én sem, jópárral találkoztam már.

Csak látom, milyen szinten megy át gagyiba a mai autógyártás.

Szakasztott ugyanaz a kormánymű mint a réginél, "apró" különbség, hogy műanyag! perselyekkel van már szerelve.

Ész megáll.

2018. febr. 25. 10:59
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem megy át gagyiba a mai autógyártás csak a szervízintervallumok változtak jelentősen a régi autókhoz képest ezért sok idősebb ember szinte legyilkolja a saját kocsiját.
2018. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19-es

Így van, én is ezt a véleményt osztom. Ráadásul a teljesítmény megtriplázódott, a családi autók is szinte már sportautók. Nem lett szar az autógyártás, hanem jobb, mint valaha.

2018. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!