Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azzal a papírral lehet-e...

Azzal a papírral lehet-e vezetni, amit ideiglenesen adtak az okmányirodában addig, amíg posán nem küldik a jogsit. Első jogsim, előtte nem volt semmi. Ha elkap a rendőr, megbüntethet?

Figyelt kérdés

2018. febr. 13. 19:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, amit az előttem szóló két válaszoló. Én is 2x visszakérdeztem, hogy akkor ezzel tényleg lehet? És azt mondták az irodában, hogy igen.
2021. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

II. FEJEZET

JÁRMŰVEZETÉSRE JOGOSÍTÓ OKMÁNYOK

3. § * (1) Az e rendeletben meghatározott járművezetésre jogosító okmány:


a) a vezetői engedély,


b) a nemzetközi vezetői engedély.


(2) * Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:


a) * a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig


aa) a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap,


ab) az elektronikus ügyintézési ponton keresztül sikeresen benyújtott vezetői engedély pótlás iránti kérelemről az elektronikus ügyintézési pont által kiállított bizonylat;


b) a külföldi hatóság által kiállított érvényes vezetői engedély Magyarország területén történő


ba) eltulajdonítása esetén a rendőrségi feljelentés,


bb) elvesztése vagy megsemmisülése esetén a bejelentésről szóló jegyzőkönyv


és a vezetői engedélyt kiadó külföldi ország hatósága által kiállított, a vezetői engedély adataira, érvényességére és a vezetési jogosultság tartalmára vonatkozó igazolás, a feljelentés vagy jegyzőkönyv kiállításának napjától számított legfeljebb 30 napig.


c) az érvényes magyar vezetői engedély


ca) eltulajdonítása esetén a rendőrségi feljelentés,


cb) elvesztése vagy megsemmisülése esetén a külföldi vagy magyar hatóságnál tett bejelentésről szóló jegyzőkönyv, a feljelentés vagy jegyzőkönyv kiállításának napjától számított legfeljebb 30 napig.


(2a) * Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az engedély-nyilvántartásba bejegyzett vezetési jogosultság a vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása, új kategória Magyarországon történt megszerzése, az egészségi alkalmasság meghosszabbítása vagy házasságkötésből eredő névváltozás miatti vezetői engedély csere esetén, a bejegyzés időpontjától az elkészült vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.

2022. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!