Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 2. 0 2000-es...

Ford Focus 2. 0 2000-es évjáratu autoban ha elkezd világitani a kevés üzemanyag szint jelzö akkor kb hány kilométert tudok vele menni? Illetve hány liter üzemanyag lehet benne?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
5 liter körül szokott elkezdeni világítani.
2010. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Elég szomorú, hogy egyre több ilyen kérdést látok itt az oldalon:( Biztos azért, mert mindenki olyan jól áll, hogy midnig tele van a tankja, és kíváncsi a pirosra:P


Amúgy 5-10 L között szokott lenni, ha lemegy a pirosra

2010. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
háát igen bizonyára sokan vannak olyanok mint én akik igy elvannak ersztve. Köszönöm a válasazokat!
2010. jún. 22. 09:51
 4/6 anonim válasza:

Tudom már régi kérdés, de én most akadtam rá és utánanéztem valamennyire:

Kezelési könyv, Ford Focus 2:

"A figyelmeztető lámpa kigyullad, ha nincs elegendő üzemanyag az üzemanyagtartályban 80km-es út megtételéhez. Ennek kiszámolása az aktuális átlagos üzemanyag-fogyasztás alapján történik."

Én ezt úgy értelmezem, hogy ha 700km megtételekor még nem gyulladt fel a lámpa, de mondjuk 710km megtételekor már igen, akkor 780km-ig még biztos elgurul a kocsi, de már 790-km ig nem. Biztos ami biztos alapon úgy járok el, hogy még max 40km-t megyek vele és utána tankolok.

Mivel az autóm átlagos fogyasztás 5,5 liter, ezért kiszámolva 5,5x0,8=4,4 liter üzemanyag lehet a kocsimban.

Tehát reális, az az állítás, hogy mondjuk 5 liter van a tartályban....10 liter viszont biztos, hogy nincs, mert annyival 180km-t meg lehetne tenni, akkor viszont még nem kellene égnie a lámpának.

2013. febr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én voltam az előző válaszoló.

Elfelejtettem írni, hogy

2006-os Ford Focus kombi 1,6 TDci-m van.

2013. febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Helyesbíteném az előző hozzászólásomat.

A kocsim fogyasztása 6,3L volt...most tankoltam tele.

730km megtételéhez 46liter gázolaj kellet.

Így kiszámolva lámpa kigyulladásakor a tankban lévő üzemanyag mennyiségét (feltételezve, hogy 80kmmegtételéhez elegendő üzemanyagszintnél gyullad ki) 6,3x0,8=5,04L azaz pontosan 5,04 liter üzemanyag van a kocsimban, ha hihetek a 80km-es "szabálynak" amiről először (3-ik hozzászólás) írtam.

2013. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!