Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő, ha megállok az...

Mi a teendő, ha megállok az út mellett, megáll mellettem a másik autó és a sofőr kiszáll?

Figyelt kérdés

Ma mentem kocsival, sávot váltottam és "bevágtam" egy másik kocsi elé, nem volt közel, mert nem dudált meg semmi, mert az úton volt egy akadály. Utána megálltam az út mellett, mert valaki keresett telefonon. Erre ez a mögöttem jövő is megállt, ráadásul mögötte gyerekkel és elkezdett bemutogatni, azt hittem ki is száll. Gondolom azért nem mert, mert meglátta a mellettem ülő férjemet.


Azon gondolkozom, mi lett volna, ha kiszáll és fenyegetően elindul felém, mert egyedül vagyok? Sajnálom, hogy bevágtam elé, de egyáltalán nem volt közel, nem is dudált, ezért nem értem miért kell így viselkedni, ezért tart itt a közlekedési morál, ahol.


Megoldás lett volna gyors hátratolatni és otthagyni a fenébe? Ilyenkor mi lenne a helyes? Végül továbbment.



2018. febr. 17. 16:55
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Férjem elég agresszív típus, alig bírtam lecsillapítani, mert övé a kocsi. A pasi valami kisebb autóval volt, nekünk meg nagy terepjárónk van, azt mondta legszívesebben átvette volna a kormányt, rágyorsított volna és kicsit "megtanította volna vezetni" ezt a nőkkel izmozó tahót. Végül aztán lehiggadt, mivel gyerek is volt vele.
2018. febr. 17. 16:59
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

"sávot váltottam és "bevágtam" egy másik kocsi elé"


"nekünk meg nagy terepjárónk van, azt mondta legszívesebben átvette volna a kormányt, rágyorsított volna és kicsit "megtanította volna vezetni""


Nem érzed ironikusnak, hogy ezek után te szidod a közlekedési morált?

2018. febr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem. Miért kell bemutogatni meg megállni a másik mellett? Mellesleg utána előttünk bénázott, pár szinte egyenes kanyart is csak úgy bírt bevenni a gyöngyvirágszál, hogy a szembesávban ment. Akkor legalább lenne profi vezető, ha másokkal így izmozik
2018. febr. 17. 17:11
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
Idegesítő lehet, ha egy nagy döggel bevágnak az ember elé, valószínűleg ezért mutogatott. De nem voltam ott, így nem tudom, mi történt. A férjed gondolkodása viszont tipikusan terepjárós. Ha ennyire nem tud magán uralkodni, nem lenne szabad vezetnie.
2018. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%

""legszívesebben átvette volna a kormányt, rágyorsított volna és kicsit "megtanította volna vezetni" ezt a nőkkel izmozó tahót. ""


Ti vagytok a tahók csak neked nem tűnik fel, mert fajtátokhoz híven sötétek vagytok mint az éjszaka. Te pedig nyilván nem tudsz vezetni, arra vagy jó, hogy a pasid autójában bénázz, macácska.


35N - saját autóval ;)

2018. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Kedves macácska, saját autóval! :) Nekem is van saját terepjáróm képzeld, nem a férjecském autócskájával bénázgatok. 14 éves korom óta van jogsim, robogóm és nagy motorom is van saját, ha annyira érdekel :) Amiket én vezetek. Boldogabb lennének a magyar utak az ilyen felfuvalkodott "sötétségek" nélkül. Sajnálom az ilyen puhap*cs*ket, akinek már nagy a pofája, ha meglátja, hogy nő vezet, de ha pasi van vele akkor fülét-farkát húzza be, úgy hogy még saját sávjában sem bír megmaradni 50-el se ;) A 200 LE-s terepjáró akárhol lehagyta volna azt is kis egérkamiont, csak mivel én ilyen halálnyugodt birka vagyok, nem packázok ilyen kis mitugrászokkal :)
2018. febr. 17. 17:31
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Minden hozzászólásoddal jobban elásod magad. Jobb, ha befejezed.
2018. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

Akkor vesézzük ki ezt a sztorit, mert itt több minden nem stimmel!

"erre a mögöttem jövő is megállt". "Megoldás lett volna gyors hátratolatni és otthagyni a fenébe?'

Most melletted állt meg, mögötted, vagy előtted?


Így leírva, ahogy tetted, ő mögötted állt meg. De ha nem is így volt (mert gyors hátratolni) , ezek szerint előtted állt meg.


"Miért kell bemutogatni meg megállni a másik mellett?"

Akkor melletted állt meg, de akkor minek a "gyors hátratolni"?


""bevágtam" egy másik kocsi elé, nem volt közel, mert nem dudált meg semmi, mert az úton volt egy akadály."

Igen, valószínüleg elfogyott a saját sávod, ezért bevágtál elé!


' 14 éves korom óta van jogsim"

Igen, kismotorra. Szakszerűen segédmotoros kerékpárra! :D

2018. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Friss jogsim van, van amit lassabban csinálok, mint más, de mindent szabályosan. Engem is felb*szna, ha valami paraszt bevágna elém. Mégis mi volt annyira sietős, hogy nem tudtál normálisan sávot váltani, ha utána telefonálni meg tudtál állni? Itt te voltál a paraszt, a másik sofőr pedig azért állt meg mutogatni, mert vele voltál az, szerintem pont nem érdekelte, hogy nő vagy.

Az külön vicc, hogy te szidod a többi autóst, amikor egy ilyen bevágást meg mersz csinálni. Ha olyan elé vágsz be, aki ijedősebb akkor ebben a helyzetben egy balesetet is okozhattál volna.

A közlekedési morál pedig, azért tart itt, mert az ilyen parasztok, mint te sosem fogják belátni, ha elb*sznak valamit.

2018. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Aki ijedős, az ne vezessen, sőt az utcára se menjen ki, mert a fejére esik egy virágcserép. Legyen szobanövény. Bevágás? Hát végülis újszülöttnek minden vicc új, aki havonta egyszer elkocsikáz a Tuskó áruházba, annak meglepő már az is, hogy más is jár kocsival.

Budapesten a motoros pizzafutártól elkezdve a kukásautóig minden lazán bevág az ember elé. Örüljön az ilyen, hogy nem ott él, mert összehugyozná magát azt hiszem.

2018. febr. 17. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!