Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómban megnéztem a...

Az autómban megnéztem a nivopalat es az olaj kb 1 centivel volt a minimum alatt. Kicsit felek? Lehet vmi baja a motornak? (1.9pdtdi)

Figyelt kérdés
2018. febr. 19. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet valami baja a motornak.


Nincs kenés jobban kopik a motor... ha nincs meg a megfelelő olaj szint akkor nem lesz megfelelő a kenés.

2018. febr. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De igazából nem ijesztegetni akarlak, csak válaszoltam a kérdésedre.


De az is lehet, hogy semmi baja nem lett a motorodnak, ami valószínű.


Autószerelőhöz elviszed, megmondja a tutit. Mi nem látjuk a kocsit, a motort, nem tudjuk megvizsgálni.


(Kipufogó színt nézegetted a kékes a füst az azt jelenti, hogy az olaj bejut az égéstérbe és elég ez azért van mert a dugattyúgyűrűk elkoptak, ilyenkor tudhatod, hogy van nagy baj...)

2018. febr. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagy vész emiatt nem lehet. Inkább az autó általános elhanyagoltsága miatt érdemes aggódni
2018. febr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amíg van olajnyomás.nem kell betolyni.
2018. febr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj, töltsd utána és kész.

Mint előttem írja, ha van olajnyomás akkor jó.

2018. febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

eddig érthető..ami hiányzik a megfejtéshez, az, hogy nézted-e valaha az olajszintet? ki töltött bele, és mennyit, mikor?

Hány kilométert ment eddig egy olajtöltéssel?


ha ezeket elárulnád, többre mennénk..

2018. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem villant fel az olajnyomás lámpája akkor még nincs baj. A gyártók azért, pont az ilyen esetek miatt, rátesznek egy kis biztonsági mennyiséget a nívóra. Persze lehet hogy lett volna gond, ha pl. meredek emelkedőn vagy lejtőn közlekedsz.
2018. febr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essen, én minden 2 ezer km nél nézem. Ezelőtt 500 kmel néztem kb akkor még pont a minimum felett volt, csak nem volt épp lehetőségem, akkor tölteni bele.
2018. febr. 19. 09:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Töltsd fel és kész. Jettába én tízezrenként egy liter olajat kellett töltsek. Mások beszámolója szerint ez sajnos álltalános.
2018. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden kétezer km?? Ezt a hülyeséget xd en minden inditas elott megnezem szinte
2018. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!