Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin motor vagy Dieselest?

Benzin motor vagy Dieselest?

Figyelt kérdés

Kérdésem és kérésem is volna egyben hogy egy laikus számára (nem vagyok autószerelő) írja le nekem hogy benzines autót érdemes venni vagy dieselest. Előnyei, hátrányai ennek annak. Nagy körvonalakban tudok mindkettőről ezt azt.

Pl, mennyivel kerül többe egy dieseles autó fenntartása mint egy benzinesé HA így van,fogyasztás,stb. és ehhez hasonló hasznos információkat kérnék!

Számomra az autó Aból Bbe jutásra kell,nem versenyzésre és hosszú távon számolnék az autóval, ha már megveszem. (első saját autóm lesz, az egyik kinézett autó pl a Citroen C Elysee 2013)

előre is köszönöm



2018. febr. 19. 15:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10#Magadnal vagy? Az 1.9 dci, bármelyik bmw motort odaveri.

Ha japán a benzin legjobbja, akkor franciahon egyik legjobb és legkiforottabb dízel terén.


1.9 dci

1.9/2.0 hdi

Jtd

Bármelyik jó választás!!!

Napi 120 km az annyi mint évi kb 30 ezer km

2018. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A franciák nem tudnak megbízható dízelt csinálni?????

Akkor ki tud?

Az 1.5 1.9 2.0 dCi motorok verhetetlenek megbízhatóságban és dinamikában egyaránt.

És a HDI se egy olyan elcsxszett valami.

Bár én jobban szeretem a dcit akkor ha választanom kéne egy 2.0tdi és egy 2.0hdi között tuti hogy a hdit választanám.

Én dízelt vennék akárhova is kell.Ha rendesen karbantarttatod(nem te otthon!)akkor tuti hogy ennek se lesz semmi baja.Csak szimplán jobb vezetni.

2018. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A te esetedben már lehet gondolkodni a dízelen is.
2018. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Benzinest ajánlanám, csendes járású, kevés meghibásodás, vagy semmi, ha időnként le van cserélve az olaj pl 2-3 évente és néha a légszűrő, sebváltó olaj is 5-6 évente kivan cserélve, akkor 15 évig biztosan nem kell rá költeni. Míg a dizel esetében nagyobb az esély, hogy mélyebben a zsebbe kell nyúlni, főleg 150-200ezer km fölött.
2018. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nézd én szerelő vagyok ha 2000 alatt gondolkozol évjáratba durván... sima adagolos TD CSAK SOK BENNÜK A KM 50 FELETT de ráakadhatsz 2000 felett durván nevegyél bajor autot mert 16 szelepes motort nem tuttak csinalni a pd elem meg rohatt drága jappánt vegyél 1.6 v tech vagy ... hasonlot a jappánok 16 szelepes motort jót csinálnak nem dizelt benzint 6 7 l fogyasztás vagy alatt vagy a lábad.....
2018. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Előttem szóló 38%os

C-elysee hogy lenne 2000 előtt.

És még ez autószerelő.

Ezért tart itt a magyar használtautó piac.

2018. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
(auto szerelö)nagyvonalakban válasszoltam nem a 2013 as autokra értettem de érthetném crd pdti......azt magyarázza el nekem valaki 1 pdti dizel 500 e km után beszart és benne a gyári honolás a hengerbe és javithatatlan mikro repedes rángat.........nem magyarázom nap mint nap találkozok ilyenekkel ezpedig ütemezett tervezett meghibásodas japán autoknál nagyon ritka otto motoroknál
2018. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

És maradjunk a példámnál, a C Elyseenél, hogy az ezekben (2013) az években gyártott autók, tudom típus függő is de akkor vegyük csak a Elysee-t. Benzines és a dieselt. Ezek a motorok úgymond hány km-re vannak tervezve? mennyit bírnak? Persze rendszeresen karbantartva, nem széthajtva,az autóra figyelve, vigyázva használnám.

2018. febr. 21. 10:34
 19/19 A kérdező kommentje:
És amit említettem 50-60km kb, amin naponta használnám, ebből kb 40km főúton, a többi városban (nem Budapest szintű város) 10 ezres, kisebb városokról van szó ami a kiinduló és a másik várost illeti.
2018. febr. 21. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!