Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért bíznak sokan ennyire az...

Miért bíznak sokan ennyire az autós közlekedésben? Miért tagadják, hogy veszélyes lenne?

Figyelt kérdés

Nézegetem az oldalt, és ahányszor előjön olyan téma, hogy valami esetleg balesetveszélyes (pl miért gyorsít valaki ha más előzi, miért nem tartanak követési távolságot, miért előznek kanyarban, stb) mindig megjelenik pár ember, aki közli hogy ők aztán legalább 60 éve vezetnek napi 10 órát, és ők aztán még soha életükben ilyeneket nem láttak... Vagy jön a "ne foglalkozz vele, úgyis tudja mit csinál".. ez miért jó?

Ha nem léteznek ilyen emberek, vagy pedig annyira tudják hogy mit csinálnak, akkor miért történik ~1000 személyi sérüléssel járó baleset havonta idehaza? Miért halnak meg (sokszor vétlen) emberek az utakon, ha mindenki magabiztos és nem csinál semmi butaságot?

Értem én, hogy nem hal bele mindenki, meg nem mindenkivel történnek durva dolgok, nem kell halálfélelemmel kimenni az útra, de miért kell ferdíteni és kvázi letagadni a vadbarmok/balesetek létezését, meg miért kell megmagyarázni, hogy a vadbarom ugyan vadbarom, de közben biztos jót akar?

Ez miért jó?


2018. febr. 22. 17:52
 1/8 A kérdező kommentje:
....és akkor abban az ezerben még nincs is benne az a sok baleset, aminek "csak" pénz- és időveszteség, kellemetlenségek, halálos ijedtség, és hasonlók a következményei...
2018. febr. 22. 18:01
 2/8 anonim ***** válasza:

Igazából itt úgy gondolkodnak: aki fél ne üljön autóba es csak szidást, ócsárlást, lepontozást kap.


De emellett ugyan az a személy másik kommentjebeben teljesen ellentéteset állít.

Tudod ez olyan kedvfüggő meg kérdésfüggő

Hs érdekli az adott személyt ad rá normális valászt vagy egy mond hülyeséget és a többi követi. Vagy egyik se es szidja a kérdezőt. Ez van itt mrg kell szokni.

2018. febr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MisterTT ***** válasza:
100%

Hülye emberek mindíg is lesznek vannak es voltak.


Sokan nagykèpűek vezetni meg nem tudnak.

Amugy magyarorszagon az a sok baleset szerintem a rossz minősègű utak miatt van. Amihez csatlakozik a csórósag is valahol.

Sok ember kèpessègeihez ès pènztarcajukhoz kèpest nagyobb kategóriajú autót vàsarolnak amit aztàn alig bírnak fenntartani. Magyarul gumira meg szervízre màr nem telik.

A masik ok a munkahelyi stressz. Felgyorsult vilàgunkban sokan hazafelè tartva rohannak vagy èpp kièlik a felgyülemlett agressziójukat sèrelmeiket az emberek. (Letollak megelőzlek te luzer meg stb.. ) 2-3000 köbcentis nyugati autók meg mennek is erősek is csak azok a franya utak meg balkàni minősègűek ès logikàtlanok. Logikatlant arra èrtem hogy kanyarívbe kifelè lejt 1 sàvosak csúszósak takarítva sose voltak folt hatan folt dobalja a kereket ès a nagy fak mindíg a kanyar uívbe vannak ültetve. Persze csak akkor vagjak ki mikor mar 3man èletüket vesztettèk rajta. Ezert van annyi baleset.

2018. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De most mit is akarsz mondani, vagy kérdezni?
2018. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Benne van a kérdésben. Hogy ez miért jó... Miért kell kamuzni... Miért kell valótlant állítani.


Amúgy egy cikk jól összefoglalja a problémát. Most nem találom, de olyasmi volt benne, hogy: a ma embere a jövő autójával száguldozik a múlt útjain.. :(

2018. febr. 22. 21:59
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Statisztikailag hiába veszélyes, a biztonság illúzióját adja a tudat hogy a sofőr irányít. Egyébként valóban fontos tényező mert sok baleset elkerülhető egy kis ésszel. Persze van ami nem, pl mikor a pályán egy kamion átmegy a szalagkorláton pont bele a képedbe. Na ez a "benne van a pakliban" kategória.

A repülő hiába biztonságosabb, magasan van és semmit nem tudsz tenni ha baj történik.


Azért van itt sok tapasztalt jó sofőr, mert ez egy netes oldal és könnyű valótlant állítani, nem mellesleg ez egy autós kategória, tehát legfőképp az ilyen érdeklődésű emberek járnak ide, így magasabb az arányunk.


Nem mondom, valóban vannak kretének az utakon, de mikor ezen az oldalon elkezdett sírdogálni egy szerencsétlen amiért lenyomják a kamionok az M0-n (tudniillik nem mert 80 felett menni), akkor elgondolkodtam hogy mekkora herék lehetnek akik ide jönnek sírni. Nálam is előfordult hogy gyorsítottak miközben előztem, volt hogy kivágtam elém miközben előztem, de olyan is hogy le kellett fékeznem mert a szembejövő nem fért volna be. De egyik sem okozott akkora traumát hogy pityeregjek itt idegeneknek. Úgy gondolom hogy aki ezt egyedül nem tudja feldolgozni, az nem való az utakra.

2018. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ki tagadja? Ne viccelj... Főleg itt magyarországon, ahol ennyi állat van az utakon, különösen veszélyes.
2018. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Csomó kommentet láttam, ami arról szól, hogy ilyenek nincsenek is :D

2018. febr. 27. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!