Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi lenne a végsebessége...

Mennyi lenne a végsebessége egy Simson S50N-nek, ha a henger fojtását kívéve minden fojtás ki lenne belőle szedve?

Figyelt kérdés
Egy donor motor van nálam, semmi fojtás nincs benne, csak a henger kipufogó nyilása.

2018. febr. 25. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha semmi fojtás nincs benne , akkor mit akarsz kiszedni belőle?
2018. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ. Pl nem mindegy, h 45 kiló vagy, vagy 120. Amúgy legegyszerűbb, ha kiszeded, és kipróbálod.
2018. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek. A hengerben van még fojtás. A többiből ki van szedve.
2018. febr. 26. 16:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó. 60 kg vagyok
2018. febr. 26. 16:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Tudni kellene, hogy milyen fojtásokról van információd,

öt fojtást használtak a Simson n50-H típusnál.

Az N-H típus gyárilag önerőből nem ment többet 40-45 km/h-nál. A többi N szériás nem magyar kereskedelembe szállított motorokban nem volt fojtás

1. A karburátor: Az egyik és legfontosabb fojtás a karburátorban volt. Két fajta karburátorral szerelték az N típust, 1980-1985-ig BVF 16n1-11karbúrátot kaptak, amelyben a suberházban a suber felett egy kis műanyag karika kapott helyet, amely megakadályozta, hogy teljes gázt lehessen adni a motornak.

1986-tól (egészen 1987-ig) 16N3-12 karbúrátort kapott. Itt már némileg másabb volt a helyzet, mert a suberház eleve rövidebb volt, mint a normál, nem fojtott példányokon. Ebből kifolyólag a motor vezetője nem tudott teljes gázt adni.

2. A henger: A másik, ahol fojtva volt a motor, az a hengerben lévő kipufogó nyílás, amely jóval szűkebb volt.

kb 4 mm ki kell reszelni.

3. A kislánckerék: Az N típusokat 14:34-es primer hajtással szerelték, a 14-es szám a kislánckerék fogszámára utal 15-ös kislánckerékre kell cserélni.

4. A könyök: A fojtott példányok kipufogó könyöke mintegy 30 cm-rel hosszabb, azt le kell vágni, vagy cserélni lell!

Az átmérőben ugyanúgy 25 mm.

5. A kipufogó dob: A fojtott és a fojtatlan példányok kipufogója kívülről teljesen azonos, de belülről különböznek. Míg a fojtatlan példányok egy belső rezó található, addig az N-es kipufogó dobban középtájon 1 lemez található, amelyben egy 8-as furat van. Fontos megjegyezni még, hogy az N-es kipufogó végében elhelyezet cső belső vége le van szűkitve.

Ha mind ez megoldod, akkor 45km helyett akár 60-65 km megy a motor, úgy hogy még nyomatéka is van.

2018. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves Utolsó! Azért kérdeztem, mert van egy S50N-nes motorom, és van még egy donor blokk. Nos, én a donor hengerben találtam fojtást. A motoron 16N1-8 karburátor van fojtás nélkül. A hengerben és kipufogóban nem tudom, hogy benne van-e még az eredeti fojtás, de majd kiderül, mert tavasszal le szeretném festeni, illetve kis komoresszió van benne, ezért megfuratni. A kislánckerék 16-os méretű.
2018. febr. 27. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!