Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 320i e36 / Golf4 1.8T...

Mate1697 kérdése:

BMW 320i e36 / Golf4 1.8T fenntartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy szerintetek melyik lenne olcsóbb fenntartással kapcsolatban..

Egy BMW320I e36 vagy egy 4es golf 1.8T itt nem fogyasztásra gondolok hanem karbantartásra... alkatrészek stb.



2018. febr. 25. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A bmw sosem az "olcsó fenntarthatóságárol" volt híres!

Viszont nekem már volt bmw e46-om

320i.

És jóformán semmi bajom sem volt vele a rugótornyok es a rozsdàsodáson kívül.

Egy év alatt költöttem rá 150 ezer ft ot amig minden alkatrészét kicseréltettem olaj,olajszűrő,talpasok,féltengelyek stb...

A golf 4.. hát arról nem tudok valami sokat,de haveromnak van egy golf 4 (dízel) Allítása szerint lehetne gyorsabb is. Nagyon taposni kell a 130-150 es tempóhoz.De nagyon meg van vele elégedve.

Nekemis csak ajánlani tudta volna de en nem vagyok "wolksvagen" párti.😊

2018. febr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából minden az előélettől függ, illetve hogy te hogy használod/kezeled..... valamint a te igényességedtől.

Mindkettő lehet megbízható jó társ, vagy egy ipari hulladék. És ez kívülről nehezen megítélhető.


Nekem E36-om van, arról több az infóm. Golfok voltak anno családban, több is.


Pár dolog címszavakban:

BMW: sor6-os motor jó olaj mellett 500ezret is simán elvisz komolyabb hiba nélkül. Rozsda a nagy ellenség és az márka függetlenül sokba kerül, kerékjárati ívek, küszöb, emelési pontok, ajtók alsó éle, stb. Javításuk 100ezrekben mérhető. Bontott alkatrészek raklapszámra rendelkezésre állnak, gombokért, de a kopó-forgó alkatrészekből mindenképpen érdemes újat venni és az prémium áron van, még ilyen koros autóknál is. Pár alkatrész viszont már most is hiánycikk a bontókban, pl. sor6 váltók, difi, pláne a sperr, M50 szívósor. (De ez utóbbiak nem sűrűn kellenek, szóval no para.)

Arra számíts, hogy bár vélhetően nem fog otthagyni az út szélén, gurulni mindig fog (szemben a mai újakkal), viszont mindig, ismétlem MINDIG elfog valami romlani rajta, minden évben költened kell rá valamennyit pluszban, hogy mennyit, az a te igényességeden múlik. Ezek 20+osak, minden ami gumi, vagy műanyag, vagy elöregedett, vagy hamarosan el fog öregedni. Nekem minden évben +150ezer a rendszeres szervizeken felül, de én (szerintem) az igényesebb tulajok közé tartozom. Szép lassan újítom fel. Egyszerre húzós összeg lenne.


VW: a motort leszámítva szerintem megbízhatóbb, kevesebb extra, egyszerűbb, ezért kisebb a meghibásodás valószínűsége. Tán a rozsdára sem annyira érzékeny. Turbó mindig lutri, szakszerű felújítása, cseréje jó pár 100ezer. Szerintem ennek a típusnak a motor a gyengéje. Anno nekünk a váltó vacakolt még, gyártás közben valami izét fémről műanyagra cseréltek, aminek köszönhetően egy idő után kegyetlen nehezen járt a váltókar.

Több referenciám nincs sajnos.


Ha két azonos állapotút hasonlítok össze, a VW fenntartása biztos olcsóbb.

Viszont a BMW, az BMW, sor6 hangja mesés és a legfontosabb: jó helyen kapar :-)

2018. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" dizel golfom volt korábban.

Az alkatrészek olcsóak hozzá, kicsi fogyasztás (dizel).

Váltót cserélni kellett, aztán a kulissza ment el..

1,8t motorokról nincs sok tapasztalatom.A haverom 1,8t quattro A4-ese többet evett mint a 320i-m.


320i nekem kabrióban van.Kivételesen szép állapot, rozsdamentes, de 300+ km van benne.

Bontott alkatrész gombokért van hozzá szinte minden sarkon.Uj utángyártott alkatrészek sem vészesek, néhány ezressel több max , mint a golfhoz.


Élményben az e36 sokkal többet ad, mint a Golf.Nekem annyi felárat megér.

2018. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, amúgy egy e36 320i-nél mit érdemes figyelembe venni vásárláskor? a rohadáson kivűl
2018. márc. 1. 21:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyanazt, mint bármely autónál: hogyan fut, balra-jobbra húz-e, stb.


Esetleg annyit, hogy törött volt-e.

Ez már 6hengeres, hülegyerekek potenciális célpontja lehet, megveszik, ütig-vágják, kókány módon javítják/javíttatják, aztán amikor már sokba fájna, eladják.


Ne ess szerelembe az elsővel. Várj türelemmel a megfelelőre. Nekem 7 hónapomba telt, de megérte.

2018. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oksa köszi :D
2018. márc. 7. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!