Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy a nagy hidegben...

Normális, hogy a nagy hidegben indítás után 1-2-t csikorog valszeg a hosszbordás szíjnál a görgő?

Figyelt kérdés

Most ezekben a nagy -10 fokos hidegekben vettem észre, hogy reggel indítok, és 1x 2x csikorog egy fordulatot valami, fémesen, valszeg a görgő a hosszbordásnál. Utána többet nem.

Ma hazaérve kipróbáltam, hogy újraindítottam a kocsit még meleg motornál, de nem csinálta. Úgy néz ki, hogy a hideg miatt lehet.

Jelenthet ez valami gondot, vagy inkább csak a hideg miatt van?



2018. febr. 27. 10:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Persze a görgőn kívül lehet bármelyik forgó alkatrész.
2018. febr. 27. 10:12
 2/4 anonim ***** válasza:

A szíj csúszik, mert indítás után még egy kicsit keményebb, valamint a generátor full terhelés alatt van, és a szíj ezen csúszik.


nekem öt éve visít így, de nem lehet húzni, mert akkor a csapágy megy tönkre. az új szíj öt éve várja, hogy kicserélje valaki. A szerelő azt mondta, ha elszakad, akkor jöjjek, és hozzam a szíjat.

2018. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Azért a szakadást nem várnám meg a helyedben, én tuti nem örülnék neki ha az úton történne meg.

2018. febr. 27. 11:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Generator szijrol van szo, nem vezermu szijrol, az elobbi nem csinal szinte semmi kart, ha elszakad.
2018. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!