Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat vegyek...

Milyen motorolajat vegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy 2000-es Seat Leon 1.4 16V motorral.

Tavaly ráköltöttem közel százezer forintot, mert nem volt olajnyomásom meleg motornál.(olajpumpa,hidrotőkesor, olajcsere(Castrol 5W40),szelepemelők stb...)

4-5 hónapig jó volt az autó, közel 4000km-t tettem meg vele hibamentesen, igaz többnyire kisebb távokat. Nemrég 20-30km megtétele után egy 100-as tempónál villogni kezdett az olajlámpa és feltűnően hangosabban járt a motor, pár perces pihi után ismét bírt kb 5-10km-t aztán megint világítani,sípolni kezdett az olajlámpa. Olvasgattam fórumokon, különböző oldalakon, hogy mivel melegen, forró motornál jön elő a hiba így valószínűleg vezérműtengely van kikopva vagy akár főtengelycsapágy is lehet ludas és ott szökik el az elvékonyodott forró olaj.

Úgy döntöttem, hogy én már nem vagyok hajlandó több pénzt rááldozni, egy motorgenerál meg sem érné, így beszámíttatom valami kereskedésben. Tudom, hogy egy utolsó szemét vagyok, sosem adtam még el hibás autót vagy bármi mást, de ezt már sem idegileg, sem anyagilag nem bírom. A kérdés az lenne, hogy milyen olajat érdemes vennem ezeket figyelembe véve? Abban bízom, hogy egy jó minőségű sűrűbb olaj ideiglenesen orvosolni tudja a problémát. Mobil 2000X 10W40-es olajat néztem ki, megfelelhet erre a célra vagy esetleg vegyek kicsit sűrűbb 10W 60-at?

Köszönöm előre is a segítséget!



2018. márc. 6. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha az a baja , akkor a legsűrűbb olajat tegyél bele.
2018. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki tanácsolta azt, hogy 5W40-es olajat tegyél a kocsiba?
2018. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy autószerelő ismerős. Én 10W 40-es olajat akartam venni anno egy kis utánaolvasás után, de az ő tanácsára csak az 5W 40-es lett.
2018. márc. 6. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Na amit te most írtál,azzal a sűrű olajjal sem fogsz menni semmire ,mert a kenési helyekre akkor sem fog megfelelő mennyiség jutni.Az olaj lámpád megnyugtat majd,mert az közvetlen a pumpa után van,ahol esetleg még van elegendő nyomás ahoz,hogy az érzékelője se adjon hangjelzést.De ez után osztódik,szétágazik a kenési rendszer,kisebb átmérőjűek a furatok amiben az olaj eljut a kenési helyekre.Ezekben ez a sűrű olaj már nem olyan sebességgel áramlik majd és nem lesz megfelelő mennyiség a kiszorított olaj utánpótlására.A főtengelynél az illesztési hézagok megnövekedése miatt ebből még jelentő mennyiség távozik is.Ez a motor és a motorolaj nem éri el azt a hőmérsékletet sem,hogy a viszkozitása miatt megfelelő legyen az utánpótlása.Ezt csak extrém terhelés mellett,vagy verseny körülmények közt lehet, és ekkor lenne elég híg ahoz,hogy kielégítő legyen az után pótlása a kiszorított kenőanyag helyére.

A vezértengely meg a hengerfejben,a pumpától legtávolabbi helyen van,ahol már a legkisebb átmérőjűek az olajfuratok.Ide fog eljutni a legkevesebb sűrű olaj és ennek még jelentős mennyisége az olajnyomás veszteséget okozó, kopásból adódó megnövekedett illesztési hézagokon távozik is.Ez a vezér tengely és az itt található többi alkatrész gyors kopását fogja okozni.Sokan gondolják,hogy milyen jó,ha sűrű az olaj,mert nőtt az olajnyomás,de ezzel együtt csökkent az alkatrészek kenésére szolgáló,kiszorított olaj után pótlása,mert a sűrű olajat nehezebb eljuttatni a kenendő helyekre.Ehez már nagyobb teljesítményű olajszivattyút építenek a motorba és a kenési rendszer körét is ,hogy még a teljesen hideg motor esetén is elégséges után pótlása legyen a kenőanyagnak addig is, még a motorolaj el nem éri az üzemi hőmérsékletet.

A tuningolt széria motoroknál az olajpumpát a leg könnyebb kicserélni nagyobb teljesítményűre és csak kevesen alakítják át ehez a kenési rendszer körét is.Pedig ez is fontos lenne.

Itt elég ha egy versenyt kibír.

Nálad is ez fog bekövetkezni,amit az előző mondatomban írtam.

Itt csak a motor rendbetétele tudja majd orvosolni a problémát teljesen,sajnos.

2018. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Igen ezt én is tudom, hogy egy olajcserétől nem fog megjavulni a motor, de jelen állapotban eladni nem lehet, friss, esetleg sűrűbb olajjal lehet, hogy megint hibamentessé varázsolható pár hónapig, vagy rosszul gondolom? Elvégre 4-5 hónapig nem produkálta a hibát az olajcsere után, vagy azóta ilyen mértékben kophatott a motor még ilyen kevés km futás mellett is?

2018. márc. 6. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Kicsit olvassatok utána ennek a motorolaj kérdésnek. A gyárit kell beletölteni, mindig. Azt a specifikációt. Ha eszi az olajat, akkor az okait kell megszüntetni. Ha pedig át akarod venni a vevődet, azt ne itt kérdezgesd.
2018. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy vezetési stílus,vagy a motor kenési rendszerének hibája okozta ezt.

Az első főleg a sűrű,hideg olaj nem megfelelő utánpótlása miatt szokott előfordulni.Az utóbbit okozhatja alacsony olajnyomás,de még nem a lámpás visszajelzés a műszerfalon,vagy az olajrendszer

koszolódása miatti leszűkölése.Ez főleg a ritka olaj csere,vagy a noname rossz minőségű motorolajok okozzák.

Az olajcserétől én nem várnám a megváltást.

2018. márc. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megtörtént az olajcsere, voltam tesztelni is kb 55-60 km-t mentem vele egyhuzamban, 90-110 közötti tempóval, semmi jele az olajnyomás hibának, az autó hangja is szebb lett alapjáraton is és menet közben is, nincs az a csattogó hangja forró motornál mint a régi olajjal. Nyilván méretnem kéne egy olajnyomást, hogy forró motornál mi a helyzet, de legalább a kontrollámpa nem villog és sípol veszettül. Ennyit számítana a 10W 40-re váltás, esetleg a minőségi olaj vagy csak szimplán az új,friss olaj? Valakinek valami tipp?
2018. márc. 8. 16:10
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem fontos, de a kérdésben elírtam kiderült ,hogy Mannol 5W-40 került a motorba az előző olajcserénél. ( [link] )


Egyébként köszönöm a hozzászólásokat!

2018. márc. 8. 16:15
 10/10 anonim ***** válasza:
A Mannol nem biztos, hogy olyan nagyon jó minőség...
2018. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!