Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportautókat érdemes télen...

Sportautókat érdemes télen használni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a sós hólétől igen könnyen rozsdásodik bármilyen autó. Hogyha rendszeresen (mondjuk hetente) mossa az ember az autót, akkor is van félnivalója? Érdemes inkább garázsban tartani, amikor hó van és addig más autóval járni? Ha hosszúra nyúlik a tél, akkor nem árt jobban az autónak 3 havi porosodás a garázsban?

Köszönöm!


2018. márc. 6. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van egy kifejezetten hobbi célra vásárolt sportautóm, amit én személyszerint télen nem szeretek használni, egyrészt e miatt a borzasztó sómennyiség miatt amit az útra szórnak még +5 fokban is, másrészt meg mosni se nagyon érdemes ebben a téli hidegben mert a büdös életbe nem szárad meg, ami szintén korrózióhoz fog vezetni. Fűtött garázsban hamarabb megszárad, de a fűtött garázsban tartott autóknak meg a pára nem tesz jót.


Az állástól egyébként nem lesz baja, én azért 2-3 hetente csapok egy kisebb kört vele, hogy ne merüljön le az akksi, de kb ennyi. Esetleg tankold meg 100-as benzinnel ha több időre teszed le.


Bár én a hosszú telektől már nem tartok egy ideje..


Ha van rá keret, én tartanék mellé egy rohangálóst a helyedben. Ha tényleg egy ritka sportautód van, arra érdemes vigyázni.

2018. márc. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az idén kb 3 hétig tartott a tél, a sózott idöszak meg szinte mérhetetlen volt.

Ez nem azt jelenti,vhogy nem lesznek olyan telek, amikor heteken keresztül sóznak az utakon.

Minden tél más, ott ésvakkor lehet eldönteni, hogy mennyire érdemes kimenni az útra a különösen féltett autóval, motorral.

2018. márc. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy sportautó sem rohad jobban, mint egy másik, adott korszakból származó autó, sőt...


Nyugodtan használhatod télen, két para lehet. Ha a felnid olyan, akkor bemattul (durván polírozott, króm felni esetleg), valamint ha nagy hó van, jégbordás az út, akkor az alacsonyabb hasmagasság miatt leszaggatod az alját.

2018. márc. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek pont annyit birnak ebből a szempontból mint a többi autó. Ugyan úgy kell használni .
2018. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp!

Legalább nyáron kevesebb idióta keseríti meg a többi autós életét.

2018. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. márc. 7. 10:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne érdemes? Azért veszi az ember. Sosem értettem meg ezeket az embereket, akik valamilyen autót tartanak, de félnek elővenni. Ugyanez a helyzet a túlrestaurált oldtimer autókkal is, amiket soha nem vesznek elő, mert hát baja eshet... De akkor minek van?
2018. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy oldtimer autónak eszmei értéke van, azért! Biztonság technikailag nulla mindegyik, nyűgösek, bajosak, nem azért foglalkoznak illetve szeretik őket a tulajdonosaik, hogy naponta járjanak vele munkába. Néha előveszik, elmennek egy-egy találkozóra tavasszal vagy nyáron, és jól teszik. Nekem nem oldtimerem van, de meg tudom érteni őket.


Én inkább az ellenkezőjét nem értem meg, hogy mért hiszi mindenki itthon azt hogy kutya kötelessége a budira is kocsival menni???


Igen érdemes egy hobbi célra vásárolt autóra vigyázni, rossz időbe nem elővenni, mert sokkal később használódik el, mint a sok csillaggarázsban álló, hóban fagyban hajtott munkásautó! Nem arról van szó, hogy sose használjuk, de ha nem okoz gondod a nélkülözése (márpedig nekem nem okoz) akkor igenis gyalog/bringával/busszal/vonattal fogok közlekedni. Amikor pedig szép az idő, kinézek egy látnivalót valami szép környéken, vagy egy kevésbé forgalmas jó minőségű útvonalat és autózok egyet az élményért, de az enyém különb állapotnak is örvend mind sok másik társa, azt garantálom!

2018. márc. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Eszmei érték, úgy, hogy májusban előveszed, mész vele remegve 20 km-t, mert már vezetni is elfelejtetted, aztán hamar haza is mész vele, mert nehogy történjen valami... Ez nem élvezet. Nekem is van oldtimerem, igaz, hogy jelenleg csak egy Dacia, de régebben volt komolyabb is, én mindkettővel elindultam bárhova, a Daciával körbejártam Erdélyt, de bármikor előszedem, és elugrok vele ide-oda, több ezer km-t megy évente. Az igaz, hogy most télen nem használtam, mert na, mégiscsak gyenge a kasztnija. De nem is vitrinbe zárt szobor, mint ahogyan a legtöbben tartják...
2018. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne vedd sertesnek, mas egy Dacia, meg mondjuk egy 40-50 eves Mustang, Camaro, Cadillac vagy barmilyen igazi kultusz auto... :)
2018. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!