Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorozás, vezetéstecnika?

Motorozás, vezetéstecnika?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasztól motorozom nagy motorral, kezdtem egy 500-as GPZ-vel de magasságom miatt viszonylag hamar lecseréltem. Megvettem egy Yamaha Thunderace-t, jó vétel volt, passzol is hozzám. Eleinte nagyon óvatos voltam vele, kb csak 4000-es fordulatalatt használtam és egyenesben pörgettem ki inkább, de ahogy egyre bátrabban próbálkozok menni vele, azt tapasztalom hogy ez a kemény sport futómű mégsem annyira stabil. A kanyar ívével ellentétesen kormányozva döntöm meg a motort, ami úgy 90-ig tökéletesen működik is, ám 110 körül igen csak bírkózni kell ezzel a literes géppel. Attól tartok, hogy egy kanyarban 110-zel, a motort döntve egy úthiba a kemény futómű miatt feldobja a kereket és megszűnik a kapcsolat az úttal, majd ezt követően eldobom a motort a szántásba. Mik a tapasztalatok ilyen esetben, mennyire hajlamos kanyarban úthibán elcsúszni? Történt már ugyanis, hogy kúszott az egész motor a kanyar külső íve felé a rossz aszfalton, pedig nem is mentem gyorsan...

Annyit még hozzá kell tennem, hogy Németben élek és 100 a megengedett lakott területen kívül, tehát a 110 az nem eszeveszett száguldás az autósokhoz képest, mert mindenki annyival megy. Köszönöm, ha le írod a tapasztalatod.


2018. márc. 9. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Kisebb úthibákat még lapon fordulva is ki kellene, hogy dolgozzon. Az se jó, ha nagyon puha, mert akkor meg elkezd "hullámozni" motor. Nekem pont tavaly volt, hogy telibevertem egy tégla méretű szar követ egy kanyarban kb 120-al, egész komolyan döntve. Mind2 kerékkel rámentem, a hátsó felni meghajlott. Mégis az úton maradtam. Persze ehhez baromi nagy szerencse kellett, de jó gumi egyből megtapad, nem kezd el csúszkálni egy kis puklitól.
2018. márc. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!