Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Lexus azért nem tudja...

A Lexus azért nem tudja utolérni a németeket, mert nem európai piacra tervezték?

Figyelt kérdés

A Lexust azért hozták létre a 80-as években, hogy kiszolgálja azokat a jobb módúbb amerikaiakat, akiknek a Toyota snassz.Továbbá, a zöldebb irányzattal rendelkezőnek kínálnak hibrideket elég régóta.

A márkát elve az amerikai piac igényeihez igazították, később a Lexust próbálta a Toyota globális prémiummárkává felemelni, olyanná, mint a BMW vagy az Audi.Viszont ez nem igazán jött össze, azért, mert ugyanazt akarják eladni Európában, mint Amerikában, ugyanis az európaiak egy prémiummárkától többet várnak, mint az amerikaiak.



De nézzük meg is, hogy miről beszélünk.

Ez egy 2018-as kép a Lexus legnagyobb szedánjának belsejéről, méretei alapján Audi A8, Merci S konkurens:

[link]

És nézzünk meg egy Audi A8-ast:

[link]

A két autót 2018-tól gyártják, de az Audi mégis sokkal modernabb, futurisztikusabb.De, nem csak külsőleg, hanem a lemezek alatt is, tényleg többet is tud.



Nyilván a Lexus is egy prémiummárka.De, ha rangsorolni kellene őket, a Lexus az Audi mögé állna.


2018. márc. 10. 18:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell utólérnie. Megbízhatóságban és minőségben felettük áll.
2018. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
És most mit vársz? Én ha tehetném inkább Lexust vennék...
2018. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

"modernabb, futurisztikusabb"

És akinek épp nem tetszik a modern beltér, hanem a klasszikus, vagy épp úrias belső a vágya? Szóval ez a rész ez már ízlés kérdése, ezen meg nem érdemes vitatkozni.


A technikai oldal meg olyan, hogy eddig ahány Lexus tesztet olvastam egyikben sem láttam panaszt például a menetkomfortra vagy a dinamikára. Az, hogy lehet épp kevésbé bonyolult rendszer dolgozik alatta az nem feltétlen jelenti azt, hogy rosszabb. Ez megint olyan dolog, hogy a vevő úgy is kipróbálja gondolom mielőtt megveszi ennél a kategóriánál.


Az eladások meg már más lapra tartozik. Nagyon sok minden közbeszólhat, hogy épp melyik márka mennyre fogy, kezdve a reklámtól, a visszajelzésekről, az alkatrész ellátottságtól, a beszerezhetőségtől stb.

A német trionak van egy olyan előnye, hogy jó régen beégették magukat a köztudatba, és ugye leginkább sok emberben úgy is élnek mintha magasabb rendűek lennének sok más márkánál. Lexus-ról meg a legtöbb embernek mindössze annyi jut eszébe, hogy megbízhatóbbak mint a németek, de nem arra gondolnak rögtön, hogy kéne nekik egy.

2018. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
24%
A japánpártiak ezért mindig nagyon kiakadnak rám, de leírom, elmondom itt is: a Lexus egyszerűen nincs az Audi/BMW/Mercedes szintjén. Most ne a megbízhatóságot nézzük, hanem maga az autót. Anyaghasználat, ergonómia, kinézet, motorválaszték, mind olyan dolgok, amelyekben a Lexus akárhogy is nézem, lemarad a triótól, márpedig ebben a kategóriában ezek mind nagyon fontos dolgok. Félreértés ne essék, a Lexus tényleg nagyon jó, már-már túl kényelmes és jó autó, de nem elég. A német trió európai, pontosabban a német emberekre vannak szabva, természetes, hogy a legtöbb európainak tetszetősebbek is.
2018. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%
Előbb vennék Lexust mint bármely német márkát.
2018. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek a 4. válaszolóval, én is így gondolom.


Aki autót azért vesz, mert "olajcserén kívül semmit nem kér" vagyis sokak szemében megbízható, annak teljesen jó a Suzuki Swift, megbízható, de vacak az anyaghasználat, nem kényelmes, nem ergonomikus, gyengék a motorok....stb....stb


Egy prémiumautó attól prémium elsősorban,hogy olyan motorokkal rendelkezik, másodsorban pedig az ergonómia,anyaghasználat, futómű, extrák...stb teszi prémiummá.


Én is jó márkának tartom a Lexust, de egy gyengébb versenyző, mint az Audi,BMW,Mercéddesz trió.

2018. márc. 10. 19:14
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
Egy lexusnak a legtöbb ember a szemében nincs akkora presztizse egy, vagy egyszerűen nem tetszik neki annyira mint a merci audi bmw trió. Ismerős csak japán kocsi párti és lexusa van, ő oda nem adná a kocsiját holmi "német szarért" de a többség nem így látja, én sem. Nálam az 5-ös BMW 5-ös BMW legyen az az E60 a G30 vagy az F10. Nem tudom egy szinten említeni a két autót, pedig ármegfelelői megvannak a lexusban legyen az a vétel ár legyen az a fenntartási, karbantartási költségek... de akkor is, nem adja az az életérzést... a többségnek nem, ez ilyen egyszerű.
2018. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

Én nemrég vettem egy új 10. gen. Civic - et. 7.5 millió volt. Ezért már egy elég komoly pár éves "német trió" kocsit lehetne venni, tudom, mert sokat járok kint, látom a kínálatot. És vezettem már BMW - t.


És soha nem adnám a Hondát oda egy ilyenért.

2018. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%
Utolérni? Miben? Amerikában több Lexust adnak el mint bármelyik európai prémiummárkából.
2018. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Kedves 8,


a Honda nem prémiummárka, hanem tömegmárka,igaz egy nagy jó tömegmárka.

De, nem említhető egy lapon egyik prémiummárkával sem.

Arról beszélj, hogy 7,5 millióért milyen prémiumautót vennél újan?

Max hitelre egy alap 3-as BMW-t.



Új autót újhoz hasonlítsunk, használtat használthoz.

2018. márc. 10. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!