Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Lexus azért nem tudja...

A Lexus azért nem tudja utolérni a németeket, mert nem európai piacra tervezték?

Figyelt kérdés

A Lexust azért hozták létre a 80-as években, hogy kiszolgálja azokat a jobb módúbb amerikaiakat, akiknek a Toyota snassz.Továbbá, a zöldebb irányzattal rendelkezőnek kínálnak hibrideket elég régóta.

A márkát elve az amerikai piac igényeihez igazították, később a Lexust próbálta a Toyota globális prémiummárkává felemelni, olyanná, mint a BMW vagy az Audi.Viszont ez nem igazán jött össze, azért, mert ugyanazt akarják eladni Európában, mint Amerikában, ugyanis az európaiak egy prémiummárkától többet várnak, mint az amerikaiak.



De nézzük meg is, hogy miről beszélünk.

Ez egy 2018-as kép a Lexus legnagyobb szedánjának belsejéről, méretei alapján Audi A8, Merci S konkurens:

[link]

És nézzünk meg egy Audi A8-ast:

[link]

A két autót 2018-tól gyártják, de az Audi mégis sokkal modernabb, futurisztikusabb.De, nem csak külsőleg, hanem a lemezek alatt is, tényleg többet is tud.



Nyilván a Lexus is egy prémiummárka.De, ha rangsorolni kellene őket, a Lexus az Audi mögé állna.


2018. márc. 10. 18:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
83%

Azért kemények ezek a kijelentések itt, hogy "a Lexus nincs egy szinten a BMW/Audi/Mercivel". :D

Le merném fogadni, hogy egyikőtök sem ült még lexusban (és nem, nem valami legalsó kategóriás 20 éves szarra gondolok).

Simán van olyan jó, mint a német márkák, sok mindenben még jobb is.

2018. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
68%

10.


Hát ez az. Egy alap 3 - as BMW egy rakás szar egy Hondához képest.


Akkor veszek majd BMW - t, ha meg tudok venni egy M5, M6 modellt.


A következő kocsim pedig Civic Type - R lesz (asszony ellenzi) vagy egy Lexus.


A német kocsik minőségéről hallok eleget, kösz nem.

2018. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

11#


Miben jobb?

Hasonlítsd össze az LS-t meg az A8-at.


De, nézzük más oldalról.


A Lexusnál azon is látszik,hogy amerikai piacra rendezkedett be, hogy az említett LS-nél egy V8-as motor 5 literes.

Ez tipikusan az amerikai autópiacra jellemző, a felesleges nagy lökettérfogat, egy európai gyártónak az 5 literes az V10-et és sokkal több lóerőt jelent.


Az igazi erős motorokat, V10, V12....stb mind európai gyártók használnak.

2018. márc. 10. 19:41
 14/29 anonim ***** válasza:
73%
Jaaaa, hogy nálad a prémium=lóerő?. most már mindent értek.
2018. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
40%
Nem azért mondom mert német prémium fanatik vagyok, mert nem vagyok az közel se, de ezek a Lexusok meg ugy összeségében ezek a japán autók annyira túlértékeltek kis hazánkban hogy a sirás környékez ha egy elfogult japán autó tulajjal beszélek. Vezettem egy 2010 környéki Lexus IS250-et, hát nem azért, de egy borzalom, egy 2.5 literes V6-tól többet várna az ember, az a lomha triptonic váltó meg valami siralmas, manuál módban hatalmas reakció késéssel váltott, kényelmetlen, ahhoz képest hogy valami 1.7 tonnás autóról beszélünk, elöl össze kellett húznom magam pedig nem vagyok nagydarab. Anyaghasználat meg dizájn terén a japánok sose voltak a toppon, a németek verhetetlenek ebben, kár ezt forszirozni, de ez meg egy kevésbé fontos szempont szerintem, nem a faberakásokat simogatom egy autóban vezetés közben. A megbizhatóságról meg csak annyit hogy az emlitett autóra a tulajdonosaik első évben közel 1 milliót költöttek különféle kisebb nagyobb dolgokra, mint pl egy generátor felujitása... Inkább le se irom milyen autót vezetek, mert e mellett ugyse hinné el senki, hogy én alapjába véve imádom a japán autókat, de nagyon túl vannak értékelve. Nem mondom hogy a német hármas nem, ott is vannak gondok bőven, de ne legyünk már ennyire elfogultak, egyikkel sem.
2018. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
Na igen, tegnap benzinkúton "lassított felvételbe" mellém gurult egy fekete G30, elmosolyodtam... más nem tudtam tenni mert kisebb sokkos állapotba kerültem :)
2018. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
18%
Külső-belső dizájnba németek nagyon ott vannak a toppon ebben a kategóriában, viszont ami meg meglep a franciák a középkategóriában nagyon jönnek fel, nézzetek bele az új pözsókba rönókba :) eszméletlen milyen szépek
2018. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
59%
2018. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

"Jaaaa, hogy nálad a prémium=lóerő?. most már mindent értek."


Ebben a kategóriában ez is fontos, igen.

De amúgy valaki azt írta, hogy biztos nem ültünk még Lexusban... Hát nem egyben ültem, nem is kettőben, hanem sokban :) Közeli ismerősöm például az LS600-at eladta, és E-klass Mercit vett helyette. És a Mercedest sokkal jobban szereti, pedig az egy kategóriával lejjebb van elméletileg (mármint az E-klass).

2018. márc. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Most nem kezdem el sorolni hány ismerősöm szívta meg sport Mercivel, de inkább Bmws sztorijam vannak. Egyik márka mellett sem teszem le a voksok, mert ha egyszer valami piszok csoda folytán gazdag lennék. Akkor egy elektromos kocsit vennék, meg hosszú utakra egy full extrás Mazda6 kombit. Bőven elég lenne...
2018. márc. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!