Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Lexus azért nem tudja...

A Lexus azért nem tudja utolérni a németeket, mert nem európai piacra tervezték?

Figyelt kérdés

A Lexust azért hozták létre a 80-as években, hogy kiszolgálja azokat a jobb módúbb amerikaiakat, akiknek a Toyota snassz.Továbbá, a zöldebb irányzattal rendelkezőnek kínálnak hibrideket elég régóta.

A márkát elve az amerikai piac igényeihez igazították, később a Lexust próbálta a Toyota globális prémiummárkává felemelni, olyanná, mint a BMW vagy az Audi.Viszont ez nem igazán jött össze, azért, mert ugyanazt akarják eladni Európában, mint Amerikában, ugyanis az európaiak egy prémiummárkától többet várnak, mint az amerikaiak.



De nézzük meg is, hogy miről beszélünk.

Ez egy 2018-as kép a Lexus legnagyobb szedánjának belsejéről, méretei alapján Audi A8, Merci S konkurens:

[link]

És nézzünk meg egy Audi A8-ast:

[link]

A két autót 2018-tól gyártják, de az Audi mégis sokkal modernabb, futurisztikusabb.De, nem csak külsőleg, hanem a lemezek alatt is, tényleg többet is tud.



Nyilván a Lexus is egy prémiummárka.De, ha rangsorolni kellene őket, a Lexus az Audi mögé állna.


2018. márc. 10. 18:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
26%
És akkor megint jön a kérdés, miért van az, hogyha valaki nem azt írja egy japán autóról, hogy nem a világ legjobbja, az nullára van pontozva? Érdekes ez az oldal, komolyan.
2018. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
35%
Bmw-ben utaztam, nem vezettem még. Audit vezettem elég sokáig, Merci idegen, nem is érdekelt soha, Lexust vezettem egyszer és azóta nagy szerelem! Csak még túl fiatal márka, nincs olyan múltja mint az említett német márkáknak. Elterjedtebb és már volt idejük
2018. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
31%
(Véletlen elnyomtam)… bizonyítani, 5-7 éve még az emberek nagy százaléka ki se bírta mondani hogy Lexus, és fogalmuk se volt róla mi is az. De kevésbé szervizigényes mint egy BMW és sokkal igényesebb mint egy Audi. A Merci nekem már túl elegáns, sosem tetszett. De kinek mi tetszik. Szerintem tart ott ahol a német márkák, csak időre van még szüksége hogy ez az eladott mennyiségen is látszódjon nálunk :) Bár én nem bánom hogy nincs minden 3. embernek, sokkal egyedibb feelingje van így :D
2018. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
47%

Most hirtelen nem találom a videót, talán a totalcar csinálta.

Kihoztak valami rosszhírű murvás kereskedésből egy 20++ éves Bömöst és Lexust.

Az egyik egy kéken füstölő, döglődő automata váltós, belét húzó, folyamatosan hibajelzéseket üzengető, kikopott bőrú, lekopott kezelőszevű rom volt, kevesebb kilométerrel. A másik egy hangtalanul suhanó, hibajelzés nélküli, minden részletében működő szépen megöregedett belső terű használható autó, több kilométerrel.


Ki-ki helyettesítse be érzése szerint, melyik a melyik, de szerintem egyértelmű :)

2018. ápr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ez aztán a nyomos érv utolsó... ilyen alapon kihozhatnak egy totál dög Lexus-t is és egy karbantartott BMW-t is.


Ugyanis totál mindegy, egy Lexus-t is le lehet gyilkolni, és egy BMW-t is karban lehet tartani.

2018. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
52%

Mindkettőn mutatkoztak az utóbbi évek "munkásautó közeli" használat nyomai. Az egyik bírta, a másik nem.

Az egyik jó minőségű, a másik csak jó minőségűnek beárazott bajor szar.

2018. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ezzel a szakmai tudással szerintem jelentkezz a Top Gear be, hisz egy őstehetség veszett el bennem, micsoda műszaki érzék, és micsoda alapos okfejtések.


Ha nagyobb nyilvánosságot kapnál akár az autóipart is megreformálhatnád. :D

2018. ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy egy német prémium, újonnan teljesen személyre szabható.

Lexus esetében ez nem így van. Van 2 féle motor, 3 felszereltségi szint, két féle felni, ugyanennyi ülés huzat, aztán ennyi.

Egy Audi esetében meg Pl 6 féle motorból, 10 féle felniből, 10 féle kárpitból választhatsz és az extrákat sem csomagban adják, hanem azt választhatsz, amit akarsz.

Egyébként a legtöbb új LEXUS finom darab, néha egy-egy hiba van, mint lassú az automata, vagy a hibrid nem olyan dinamikus, mint egy német dízel, de ez más tészta, ezek az eltérések nem abból adódnak, hogy ne tudnák megcsinálni.

Szóval egyrészt a kisebb történelmi múlt miatt, másrészt az eladási politika miatt vannak lemaradva Európában. Eddig az is közrejatszott, hogy nincs dízel motor (IS-ben volt egy kis ideig, pont nem a jó fajta), de ez ma már nem tényező.

Nekem egyébként bejön a márka, tetszik a design is, bár sokaknak elég radikális.

2018. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ez, hogy mennyire néz ki jól a műszerfal szubjektív dolog. Szerintem meg a német prémium autók műszerfala elavult és a japán prémium meg olyan futurisztikus. Sőt külsőre is egy Lexus az én szememben sokkal vagányabb formájú, mint mondjuk egy Audi. Nejem az Audi formája egyáltalán nem időt álló és egyedi. Olyan unalmas átlag autó. Szerintem a német trióból ez a legunalmasabb autó. Arról nem beszélve, hogy egy prémium autó első kerék hatással vicc. Egyébként nekem az olasz prémium is sokkal jobban tetszik, mint a német. Na az tenyleg stílus. Egy jó kis Alfa Romeo Giulia, vagy Egy Maserati Ghibli. Na ezek a prémium autók, és ezeknek időt álló a formája is. Vagy az angolok közül a Jaguar. Nem épp megbízható ez sem, de stílusos. Őszintén szólva nekem a német autókról sok minden eszembe jut, de a stílus nem. Pláne egyedinek nem egyedi, amikor minden sarkon parkol egy alig pár éves A6-os.
2018. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!