Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő ilyenkor? Vissza...

Mi a teendő ilyenkor? Vissza jár-e neki az autó vagy nem?

Figyelt kérdés
Az van hogy a szomszédtól vettünk egy autót. Úgy egyeztünk meg hogy kölcsönadási szerződéssel vesszük meg tőle, mi már a kezébe adtuk az autó összegének felét. Erre 2 nap után visszajön hogy neki kellenne az autó mert ő az egyik haverjától vett egy autót, részletre amit nem fizetett és elvette tőle az ő autóját és azt mondta kéri vissza az autóját. Az a vicc hogy mi már az összeg felét az autónak odaadtuk, és mi azt mondtuk hogy amig a pénzt vissza nem adja addig nincs autó. De az is vicc hogy kölcsönadási szerződés megkötése után se adásvételit plussz a törzskönyvet se adta ide. Másnap mentünk hogy szeretnénk megkapni ezeket a dolgokat, de ő nemet mondott. Az is meglett beszélve hogy ő az autót nem kéri vissza. Adásvételi nélkül meg az autót nem bírjuk át írni tehát azt se tudtuk megtenni mert nem adott róla papírt.
2018. márc. 14. 14:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
9-es ha nem ad adásvételit és törzskönyvet szted hogy írassam át, hogy az én nevemen legyen az autó. Ez olyan lenne mint egy előre eltervezett átbaszás, de addig úgyse kapja vissza az autót amig a pénzem nem lesz meg.
2018. márc. 14. 15:44
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha nem ad adásvételit, nem adok pénzt. Ez józan paraszti ész, nem? Mellesleg mint írtam, adásvételit EGYÜTT ÍRNAK a felek 2 tanu jelenlétével.


"Nem azé az autó akinél van a törzskönyv hanem akinek a neve szerepel a törzskönyvön azé."


Igen. Ha én pénteken este 21:00-kor veszek egy autót, megkapom a hivatalos adásvételit, forgalmit, törzskönyvet, a hétvégén használhatom az autót jogszerűen? Igen. Az enyém már az autó? Igen. Az én nevem van már a törzskönyvben? Nem. Az, hogy még nem lett lecserélve, és a régi tulaj neve van rajta. attól már az új tulajdonos én vagyok.

2018. márc. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Legalább megtudtuk hogy nem lehet kölcsönadva autótvenni...😂
2018. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De azért az is mond valamit, h a kérdező kapott itt pár kérdést, h miért így csinálta, de azt nem veszi észre és nem válaszol rá, de hajtja még mindig, h hogyan lehetne átiratni.

Nem vettél kocsit, niincs mit átiratni.

Fizesd ki az "eladónak" a maradék pénzét és akkor tied a kocsi. Ha írtok egy adásvételit!

Ha nem fizetsz, és nem adod vissza a kocsit, bűncselekményt követsz el.

Bár úgy nézem ebben asztoriban abszolute igaz, h "zsák a foltját".

Egyikőtök sem hülyébb a másiknál. Sem nem okosabb.

2018. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsön vettél egy autót.

2 napra.

Okosba.

2018. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jah,kérem...

Aki annyira fillérbszó hogy az átírás költségét egy ilyen kis trükközéssel lespórolja,legalább hülye ne legyen.

Akkor van gond,mint jelen esetben,amikor mindkét dolog fennáll.XD

2018. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Lool


"Vissza jár-e neki az autó vagy nem?"


Hát mivel az övé, és nem a tiéd, így nyilván vissza. és pont.

2018. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az adásvételit nem neki kell adnia. Egyszerre írja alá a két fél. Nem az egyik adja a másiknak!

Ha nincs szerződés, akkor pedig nincs pénzátadás sem.

2018. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!