Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható idős bmw-k?

Megbízható idős bmw-k?

Figyelt kérdés
e34 525i24v e36 320i vagy esetleg e39-esek közül melyikek a legjobban megcsinált modellek mai állapotukat tekintve? Dízelek mennyire rizikósak? Foglalkoznék vele, vétel után is helyrepofoznám. Az utóbbit olyan 200-300e körül szeretném, enek tekintetbéen melyik a jobb választás?

2018. márc. 15. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyik sem valami fényes már, talán az E39 ami jobban sikerült, és csak benzin.


"200-300e körül szeretném"

Km-ben vagy forintban? Ha utóbbi akkor elfelejtheted a béjemvét, meg a Swiften kívül bármit.

2018. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A helyrepofozást. Nem a folyamatos foglalkozást. A vétel utáni egyből talpalót, mivel ugye 20évesek. Az autót annyiért amennyirt van. Ha ven egy jó kapoás 500ért(ami szökőévente egy), akkor annyi. Ha egymillió, akkor annyi. Tető az mondjuk kicsivel egy milkatehén fölött picivel.
2018. márc. 15. 17:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a #2-est senki nem értette, elég zavaros...

Minden esetre, ha helyrepofozást tervezel, akkor rengeteg pénzt készíts!

Ha magad csinálod akkor sem állsz meg 1M. alatt.

Teljesen mindegy mennyiért veszed, hihetetlen sokat kell majd költened rá!

Nem azért mert BMW, ez csak egy rossz paraszt beidegződés, hogy itt mindenki "hülye BMW-s"-ezik...

Hanem azért, mert 15-25 éves kocsik és a sok menő majom csak használta, de nem tartotta karban csak kívül, hogy jól nézzen ki, de sokan még kívül sem.

Szóval készülhetsz pénzügyileg a használt autók átka utolér, mindegy milyet veszel.

E34 már lefutott, szinte nincs is a piacon, mert az utolsó darabok már nem mentek át a tavaly szigorított műszakin.

Ami van, azok mind garázsban lapulnak, de azok nem eladók.

E36-E39 most éli a mélypontját.

Alacsony az ára, mert jönnek ki rajtuk a komolyabb javítást igénylő hibák, ezért piacra dobják sokan, amíg lehet.

Jelen esetben az ismert közhely így hangzik:

Nem azért olcsó mert jó, hanem mert rossz!

2018. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy valami dinamikus megbízható bmw-t keresek, kb 800-1misi körül. Az, hogy foglalkozni kell vele az evidens. e46is jöhet, de azok ugye inkább millió fölött vannak. Nem patika autót akarok, hanem egy jót :)
2018. márc. 15. 18:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Korukhoz képest nyilván nem lesznek hibátlanok. felújítani, meg megcsinálni annyira, hogy jó legyen. Nem OT-t akarok, hanem egy jó autót.
2018. márc. 15. 18:20
 6/11 anonim ***** válasza:

#2 folytatja:

Én értem, nincs is ezzel semmi gond.

Nekem E39 528i van.

A futóművet teljes egészében restauráltam, mert az előző parasztok lelakták, amit csak szétszedés után láttam, amikor a retek lekerült az alsó felületekről.

Rengeteg apró patentot, csavart pótoltam, mert a tróger szereldék kihagyták véletlenül a nagy lehúzós kapkodásban.

Rozsdás csavarok százait cseréltem ki gyári újra (100-2500.-ft/db)

Szétbarmolt beltéri alkatrészeket állítottam vissza használható gyári állapotúra (roló, pohártartó, szellőzők...)

Küszöbök rohadnak, nemsoká kasztnishoz megy.

Lelakott gumik 10 db, csere. A legolcsóbb is 20e./db.

3M. felett járok valamivel a kiadásokat tekintve.

Úgy, hogy én magam csinálom.

Aki kérdezi és mondom neki, nem hiszi el!

Csak az aki precízen karbantartja a gépét és tudja miben áll ez.

Szóval készülhetsz, nem véletlenül alacsony az áruk mostanában.

Lassan eltűnnek az utakról az E36-E39-ek, mint az E34.

Néhány közülük garázslakó szobor lesz, a többi bontóba megy.

2018. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, akarom mondani #3 folytatja.
2018. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, ha elmegyek majd venni, ha megyek:D és kicsit körbenézegetem a járgányt, a tulaj nem tesa, és zimpatikus szavahihető, akkor gonolom azért 1-1.5misiből ki lehet hozni egy használható nem rohadó e36-ot. Benzines ötöst nem szeretnék.
2018. márc. 15. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy E34-es 525i van, 192 lóerős, rövid diffivel. Tehát megy, nagyon, csak emiatt van meg még mindig, a hangja miatt meg ahogy megy. Mert amúgy szar az autó. Nagyon. A motor-váltó kombóval sosem volt gondom, de az autó többi részével mindig van valami baj: futómű, elektronika, rozsda is megtámadta, pedig garázsban tartom, alvázvédőzve is volt... Már eladnám, de annyit költöttem rá, hogy sajnálom a sok pénzt, a negyedét kapnám meg kb, amennyit ráköltöttem. Meg aztán mikor beleülök, akkor elfelejtem ezeket a rossz dolgokat. Kivéve mikor nem tudok vele hazamenni, mert lerobban. Gyakran előfordul :D

Ja és szigorúan csak második vagy harmadik autónak, mert elsőszámú autónak túl öreg az E34, én használtam pár hónapig első számúként, külföldre is mentem vele, de nem bírja ezt a strapát már. Az E39 már kicsit jobb, de gyakorlatilag ugyanaz az egész, mint az E34... Jó és átgondolt technika volt ez anno, de nem tartós..

2018. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2018. márc. 16. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!