Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kesztyűs kormányt (velúrt),...

A kesztyűs kormányt (velúrt), miért kesztyűben kell használni?

Figyelt kérdés

Van egy velúr kormányom, életembe nem használtam kesztyűbe és már annyira elvan kopva, hogy olyan mint ha sima bőr lenne.

De a múltkor vezettem egy kocsit amibe a tulaj megkért hogy kesztyűbe vezessek a kormány miatt, tudni kell rólam, hogy utálok kesztyűben vezetni, a másik dolog meg, hogy az a kormány is elvolt kopva, kicsit foltosabban valahol volt velúr valahol meg olyan volt mint ha bőr lett volna, de nem értem, hogy lassabban kopik ha kesztyűbe használom vagy ha kesztyűvel használtam akkor a fogása jobb mint ha kesztyű nélkül vezetgéltem volna és úgy kopik el?



2018. márc. 21. 03:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kezed zsíros, piszkos.

A velúr nem tisztítható úgy mint a bőr. Ergo nem akarja az összekoszolt- zsírozott kormányt tekergetni más után.

Ez az oka.

2018. márc. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ez hülyeség...
2018. márc. 21. 08:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát az én velúr kormányomat kesztyű nélkül használtam és teljesen el kopott
2018. márc. 21. 08:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem. Megmondta, hogy kesztyűben vezesd: választhatsz, vagy kesztyűben, vagy sehogy, ennyi.

De ha tudod a választ, miért kérdezel?

Vagy csak annyira bizonytalan vagy a saját véleményedben, hogy még egy velúr kormánnyal kapcsolatos álláspont megerősítéséhez is külső segítségre van szükséged?

2018. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy nem tudom, hogy ha kesztyű nélkül vezetek mondjuk egy drágább kormányt az is elkopik. Kesztyűbe nem érzem annyira a kocsit.
2018. márc. 21. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Légy szíves ragozz már rendesen, úgy fáj ezt olvasni. A kesztyűbe aligha tudnál vezetni, nem fér bele az autó. Kesztyűben, nem kesztyűbe.

A lényegi részt leírták előttem, a velúr kormányt a velúr bőr állapotának megőrzése miatt vezetik kesztyűben. Persze az is elkophat, ilyenkor mondjuk újra szokták velúroztatni. Versenyautókban használják leginkább, hogy biztos fogást adjon a kormánynak. Utcai használatnál nem sok értelme van, pontosabban ott nem akkora gond, ha elkopott meg zsíros, csak nem esztétikus.

2018. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Versenyautóban van használva...
2018. márc. 21. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!