Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tahoság lenne felkeresni az...

Tahoság lenne felkeresni az előző tulajt?

Figyelt kérdés
Nagy parasztság felkeresni mondjuk facebookon a szalonban vásárolt használtautó előző tulaját, és arról érdeklődni hogy mi mikor volt cserélve? a kereskedőnek nem hiszek, pár hónapos alkatrészeket meg nem szeretnék feleslegesen cserélni, de az autó se lenne jó ha megállna alattam.. természetesen egy szép, magázó levélre gondoltam, leirva hogy nem zavar ha figyelmen kivül hagyja. elvégre neki nincs oka hazudni.

2018. márc. 21. 14:52
 1/6 crudy ***** válasza:
Egyaltalan nem tahosag. Neked ez fontos, masnak valaszolni erre meg nem nagy megeroltetes. Ha o ugy gondolja h tahosag maximum nem valaszol, nem vesztettel semmit.
2018. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Én világéletemben úgy adtam el a kocsijaimat, hogy fel is ajánlottam a kapcsolattartást és összehoztam az új tulajt a korábbi szerelőimmel.


Ez még taktikailag is beválik. Ha neadjisten nagy geb-asz derül ki, még védve is vagyok, hiszen egyetlen szerelőtől nem fogja azt hallani, hogy szólt de én mondtam, hogy ne cserélje ki stb.


Amúgy vett autónál én csináltam ilyet. Felkerestem a korábbi tulajt és kifaggattam, tök segítőkész volt, pedig az még a kilencvenes évek maffiózós világa volt és Porschét vettem. De akitől vettem, az őt megelőző tulajt felkutattam. Afféle nehézfiús fickó volt, de velem totál jó fej és segítőkész. Nem is lett volna oka másképp, max elhajthatott volna, de nem tette.

2018. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet érdeklődni az előző tulajdonosnál, de nem tolakodóan.

Azt mondjuk nem igazán értem, hogy mire gondolsz a "nem akarok feleslegesen alkaztészt cserélni" dologgal. Vagy jól működik, és bem kell hozzá nyúlni, vagy nem jól működik és javítani kell, függetlenül attól, hogy mióta van az autóban. Az persze lehet segítség, ha a volt tulaj elárulja, hogy már volt probléma az autóval (esetleg azért adta el - bár ezt nem szokták bevallani)

2018. márc. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a kotelezoen cserelendo alkatreszekre gondolok, mint peldaul vezerles, vizpumpa, stb.. es mivel mindenhol mas kilometer utan ajanljak ezek cserejet, ki tudja hogy ebben mikor volt. erted, ha mondjuk még nem tudta hogy eladja, és 3 hónapja volt cserélve, akkor ne cseréljem ki ujra 60 penzert.
2018. márc. 21. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tahóság, csak felesleges. Azt mond amit akar vagy már amúgy is szabadulni akart az autótól, mert csak a baja volt vele. Cseréld csak ki szépen amit ilyenkor illik, akkor lehetsz benne csak biztos hogy ki van cserélve.
2018. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan megteheted, csak tényleg nem biztos, hogy segítség.

Én igen nagy gondba kerültem a kocsival (hengerfejes lett egy tehetséges szerelő miatt), és a 2-vel ezelőtti tulaj még át is jött megnézni, meg megígért mindent, aztán el is tűnt ahogy kell. Na jó, legalább lett még egy kulcsom.

Nagy tanulópénz volt. Érdemes kicseréltetni mindent, amit egy JÓ szerelő mond.

2018. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!