Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Refivel levillogni valakit....

Refivel levillogni valakit. Csak én gondolom, hogy a legtöbbször tahóság?

Figyelt kérdés

Engem eddig kétszer villogtak le, egyik sem értem meg.

Első körben kamiont előztem 140-el pályán, még a felénél se tartottam, a mögém kerülő X6 már villogott is.(hova az anyjába menjek?)

Második alkalommal valahová siettem, így autóúton mentem 130-cal, előztem a sort(2x2 sáv) mögöttem meg jött egy Passat.

Erre levillog, de könyörgöm, hová menjek?Így is gyorsabban megyek, várja meg míg elfogynak a külsőben.(már nem sokan voltak,láthatta)

Ez nyáron volt, a félig lehúzott ablakon neki ki is kiabáltam mikor mellém ért, aztán a vicc kedvéért alig 50 méterrel ment előttem a belsőben. (én már maradtam a külsőben)

Én egyetlen egyszer villogtam, de az indokolt volt, autópályán a papa 110-el ment a Ticoval, és kb. ketten voltunk a pályán, de nem mertem jobbról megelőzni, pedig még azon is gondolkoztam.

Nincs mentális betegségem,nem idegbeteg vagyok, nem egyszer dudáltak már le, ilyenkor inkább bocsánatot kérek elakadásjelzővel, és abszolút elfogadom, de ezt a villogást egyszerűen nem értem.

Természetesen a fent leírtaknál a dudálást sem fogadtam volna el, mert ha egyszer nem tudok elmenni előle, mi a francot akar?


2016. febr. 27. 10:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

3 dolgot tehetsz:


-vagy becsicskulsz és lehúzodsz valahogy majd vissza.

-nem foglalkozol vele, had égesse ki a reflektorégőt.

-direkt belassítasz had örüljön.

2016. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy legtöbbször tahóság, de az általad említett esetekben tényleg az.


Igazából olyankor jogos lehet, amikor jeleznéd az előtted lévőnek, hogy szeretnél gyorsabban menni, mint ő és legyen már oly kedves húzzon ki a külső sávba. Persze csak akkor jogos, ha a külső sáv amúgy üres!


Ha mindenki betartaná a jobbratartást nem lenne szükség ilyenre, de sajnos ez nem igazán teljesül...

2016. febr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem tahóság. Hanem egy lehetőség, hogy jelezz a másiknak.

Persze vannak tahók. Nyilván nem csak a passat meg a x6 előzhet, hanem te is.

Viszont ennyi erőből te is tahó vagy, hogy levillogtad a papát a tök üres pályán. Ott semmi jelentősége nem volt, elmehettél volna mellette jobbról.

Szóval nem értem. Ha más csinálja, akkor tahóság? Ha te, akkor nem? :)

2016. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

Engem csak egy dolog érdekel. Ha kb. ketten voltatok a pályán, ahogy írod, akkor miért akartál te a belső sávban menni (ahol a papa ment)?

Vagy mentél a külsőben és nem mertél elhaladni a papa mellett?

Vagy te végig a belsőben akarsz menni?

Na, először mindenki a saját háza táját sepregessen. Ha ezzel megvagy, utána keresheted másokban a hibát.

2016. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, ki ennyire hülye mint az ide írogatók?(egy része)

Segítek:

2-en voltunk a pályán, és most figyeljetek:

"A tartalmi erősítés egyik fajtája, amely úgy jön létre, hogy az író nem elégszik meg a fogalmak, jelenségek valódi mértékével, ezért felnagyítja azokat. Stílushatása abból a feszültségből ered, amely a túlzás és a valóságra hívebben utaló szó között fennáll."


Nem tudom hol éltek, de milyen pálya lenne az amin 2-en vannak?...(de tudom, lehet támadni a kérdezőre, há' nehogymá' ne)

2016. febr. 27. 11:27
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

"Nem tudom hol éltek, de milyen pálya lenne az amin 2-en vannak?."

M6-os :)

Sok szakaszán van, hogy se előttem, se mögöttem nem látok a közelben sem autót :D

2016. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De a jobbról előzés már nem is zavarna, igaz?!
2016. febr. 27. 11:41
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

7: ha te a külső sávban haladsz és elmész valaki mellett, aki a belsőben, az nem előzés

Mit akartál? Menjen ki az öreg a külsőbe, te meg átmész a belsőbe. Megelőzöd és visszamész a külsőbe?

Miért nem tudtál simán maradni a külsőben és elhaladni mellette.

Most már úgy gondolom, hogy te megérdemled a levillogást :)

2016. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Autópályán ne menjen a papa 110-zel a belső sávban, ha a külső üres, nem előzésben van. Teljesen jogos, hogy ha nem veszi észre magát, akadályozza a forgalmat, és nem tatja be a jobbratartás kötelezettségét, akkor jeleznek neki, ez nem tahóság. Jobbról előzni, vagy csak jobbról elhaladni az ilyen mellett én sem szeretek, ki tudja, nem jut-e eszébe pont akko visszahúzódni úgy, hogy bele se néz a visszapillantóba.

Azokat, akiknek a 104-150 se elég, villogtatnak már akkor, amikor még alkalmam sincs visszasorolni, én se szeretem, de nem foglalkozom velük - majd kimegyek, ha probléma nélkül megtehetem, addig meg vár a kedves. Nem érdemes ezen rugózni, 25 éve vezetek havi több ezer kilométert, láttam már halálos balesetet is, sajnos, pont nem a siető, agresszív kisköcsög volt az áldozat.

2016. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

....."Én egyetlen egyszer villogtam, de az indokolt volt, autópályán a papa 110-el ment a Ticoval, és kb. ketten voltunk a pályán, de nem mertem jobbról megelőzni,"....


Tudod, hogy mit írsz? fuss neki mégegyszer..mert ez bizony szegénységi bizonyítvány kresz ismeret nélkül, szociális érzéketlenséggel párosítva.


A kérdésed, mely a tahóságra irányul, az bizony öngól.


( teljesen feleslegesen dühöngsz)

2016. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!