Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motor lehetne alternati...

Milyen motor lehetne alternativaja a diesel-nek nemetorszagi autopalyan vagy föutvonalon valo napi 80-100 km ingazashoz?

Figyelt kérdés

Nemetorszagban keszülök autot venni eppen, elvileg diesel-t akartam venni, de miutan 1 honapja az uj törvennyel gyakorlatilag kivegeztek öket mar nem fogok diesel-t venni.

Viszont valamit ki kellene talalni hogy ha napi 80-100 km megteszek akkor ne tankoljam bele a jövedelmem egy benzines autoba. Talan a CNG motor lehetne alternativa? (errefele sok kut van es nincs agyonadoztatva a CNG)

Barmilyen velemenyt szivesen fogadok.



2018. márc. 23. 08:53
1 2 3
 11/30 D. Brasco ***** válasza:
Ha sikerült eleget sajnaltatnod magad akkor javaslom olvasd vissza mekkora baromsagokat irtal le,aztan gondolkozz el azon miert allitod be pont a németeket ennyire élhetetlen helynek.......bar ha neked ez ekkora gondot okoz akkor nem ertem hogy minek vagy ott?!?
2018. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

D. Brasco ha az alberlettel kapcsoaltos dolgokat amit irtam hülyesegnek tartod, akkor minden tovabbi nelkül varom a javaslataidat hogy hogy talalnal pl München/Hamburg/Düsseldorf mellett 25 km-rel a semmi közepen levö gyar mellett alberletet miközben a verseny akkroa a szallasert ezeken a helyeken, hogy valaki a vonaton lakik:


[link]


Ha megtalalatad a megoldast akkor pedig javaslom, hogy nyiss egy ingatlaniroda München-ben es egy feleven belül milliomos leszel.


Attol, hogy nekem a szallas es az esetleges melo között nagy es kikerülhetetlen a tavolsag, az nem azt jelenti hogy az orszag elhetetlen.


Bar gondolom ugy irtad mindezt hogy egy percet enm eltel ebben az orszagban...

2018. márc. 23. 10:45
 13/30 anonim ***** válasza:

"Mondjuk 7 liter/100 km-rel szamolva napi 9-10 Euro csak a benzin es hol vam meg a gumik, a kopo alkatreszek csereje es egyeb amortizacio es azt meg me se emlitettem hogy ha az auto elromlik a havi 2-4000 km-nel a javitas is sokkal dragabb itt kinn. "


A dízelnél is ugyanúgy van amortizáció okostojás. Az üzemanyag meg annyival olcsóbb bele, hogy napi 9-10 euró helyett lenne mondjuk 7-8. Komolyan napi 2 euró (600 Ft) miatt sír a szád német fizu mellett??? Nevetséges. Ez egy leves ára egy kifőzdében bakker...

2018. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

13-as:


Ha szerinted hülyesegeket beszelek akkor nyugodtan megindokolhatod miert jar sok nemet helyen minden kb 4. ember diesel autoval. De valahol meg többen is.


Ha szeritned itt minden 3. vagy 4. ember hülye mielött autot vesz, akkor nincs több kerdesem.

2018. márc. 23. 11:01
 15/30 A kérdező kommentje:

....ezeket a diesel-eseket piszkaltak meg mar emlitett törvennyel:


[link]

2018. márc. 23. 11:03
 16/30 anonim ***** válasza:

20 kilométerre a legközelebbi albérlet? Hol élsz? Elég hihetetlen. Mindenesetre kevesebb mint 50km. Én is Németországban élek. Iparvárosban dolgozom.

360 + 100 -at fizetek jó helyen egy 2 szobás 55 nm-es lakásért. Van kolléga aki 120 kilométerről jár be. Sokan 50 -60 kilométerről. Ők németek és a párjuk esetleg a lakóhelyükön dolgozik. Neked mindegy hol bérelsz. Van egy olcsó hely ahol most meghúzod magad és nem akarsz változtatni, mivel az pénz? Nekem belejött kb. 7000 euróba a lakás. Provízió, kaució, berendezés. Az autóra is kinyomnál 8000-et. Mivel mész be, ha lerohad? Nekem eddig minden autóm évente néhányszor lepukkadt, ami nem japán volt. Az újak is. Helyből taxi, tömegközlekedés, kolléga a realitás. Lerohad mit csinálsz? ADAC? Bevisz a legközelebbi szervizbe, ha tag vagy talán olcsóbban vagy ingyen.

2018. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Viszont ha abban a városban laksz akkor tégedet nem fognak basztatni emiatt a dízellel.
2018. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak. Ha olcsón akarsz autózni Németországban, akkor veszer egy sima szívóbenzines, nem közvetlen befecskendezéses japán autót.
2018. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

20 kilométerre a legközelebbi albérlet? Hol élsz? Elég hihetetlen. Mindenesetre kevesebb mint 50km.


Ezt ugy kell erteni hogy agyartelep körül csak falvak vannak, ahol az X eve a teleepen dolgozok mar reg kivettek az összes kiado keevs hazat es kb lehetetlen ott talalani barmit is vagy nagy szerencse kell hozza. 20 km-re tippeltem azt tavolsagot ahol mar legalabb epitenek tömbhazatat amiben vannak kiado lakasok.


Mivel mész be, ha lerohad? Nekem eddig minden autóm évente néhányszor lepukkadt, ami nem japán volt.


Nem mondtam en egy szoval se, hogy elzarkozom a japan autoktol..


Lerohad mit csinálsz? ADAC? Bevisz a legközelebbi szervizbe, ha tag vagy talán olcsóbban vagy ingyen.


Akkor szidni fogom a rendszert, es valahogy elvitetem a szervizbe, aztan pedig elmegyek a kocsmaba es kiengedem a feszültseget:)


Valahogy kenytelen leszek eljutni az esetleges melohelyre, es ehhez auto kell majd, minell olcsobb futasi költseggel.

2018. márc. 23. 11:29
 20/30 D. Brasco ***** válasza:

"Bar gondolom ugy irtad mindezt hogy egy percet enm eltel ebben az orszagban..."


Évekig éltem a németeknél,szóval el ne magyarazd mar nekem hogy kell kitérdepelni a rövidnadrágot......

Ha te a munkahelyed 20km-es körzetében nem tudsz szallast talalni akkor te nem is akarsz szallast talalni.....ez ennyire egyszerű......es most nem kell gyere a kifogasokkal,mert ugy latom abban nagyon jó vagy.....de legyen az stuttgart münchen vagy akarmi(ahol raadasul a nagy szamok törvénye miatt a lehetőség is több)ha te nem tudsz magadnak valami kis lakast/minigarzont bérelni már régen rossz......

A masik,hogy ha csak nem valami utcaseprő vagy éhbérért akkor ezen rugózni hogy napi 1 maximum 2 euro benzinpenzt sporolni.......azaz havi kb 30eurot.......tehát 2 Mc menü árát.......van baj ugy latom.......

2018. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!