Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motor lehetne alternati...

Milyen motor lehetne alternativaja a diesel-nek nemetorszagi autopalyan vagy föutvonalon valo napi 80-100 km ingazashoz?

Figyelt kérdés

Nemetorszagban keszülök autot venni eppen, elvileg diesel-t akartam venni, de miutan 1 honapja az uj törvennyel gyakorlatilag kivegeztek öket mar nem fogok diesel-t venni.

Viszont valamit ki kellene talalni hogy ha napi 80-100 km megteszek akkor ne tankoljam bele a jövedelmem egy benzines autoba. Talan a CNG motor lehetne alternativa? (errefele sok kut van es nincs agyonadoztatva a CNG)

Barmilyen velemenyt szivesen fogadok.



2018. márc. 23. 08:53
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

D. Brasco


Nem tudom mikor es hol eltel ebben az orszagban, de tovabbra is tartom hogy települj vissza es nyiss azonnal ingatlan irodat ha ilyen könnyen tudsz alberletet talalni. Fel even belül milliomos leszel, csak en atiranyitanek hozzad par tucat nemet ismeröst akik honapokat szerncsetlenkednek mire talalnak egy 25 nm-es lukat/szobat.

Biztosan azert lakik egy nemet a vonaton, meg keresgel fel evig munka mellett München-ben csaladostol, vagy azert nez meg egy nemet egyetemista 30 szobat felevkezdes elött mert olyan könnyü lakast/szobat talalni.

Ha ezt Magyarorszagrol jobban meg tudod itelni akkor nincs több kerdesem.

2018. márc. 23. 12:40
 22/30 D. Brasco ***** válasza:
Ezt a kifogástengert/mellébeszélést/megmagyarázást/hablatyot olvasva nekem meg nincs több hozzáfűznivalóm!
2018. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Nagyon jo! Ingatlankerdes lezarva.


A többi kommentelötöl tovabbra is szivesen olvasom az eredeti lehetseges dieselmotor alternativaval kapcsolatos velemenyeket!

2018. márc. 23. 13:31
 24/30 anonim ***** válasza:
Hiába linkeled be még 5-ször azt az indexes vagy akármilyen cikket, mert jelenleg is, szerintem még néhány év múlva is, egyenlőre Európa majdnem minden városában a dízelek nyugodtan mászkálhatnak bárhol. Németországban is kb csillióan használják nap mint nap a dízel autókat gondtalanul.
2018. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Utolso, de ha veszel egy diesel-t 8000 Euro-ert es pont abbol a varosbol tiltjak ki 1,5 ev mulva a kek matrica hianya miatt Nemetorszagban ahol te elsz, akkor nem hiszem, hoyg örömmel fogod visszaolvasni a hozzaszolasod.

Epp eleg hogy elbizonytalanitottak a diesel autok jövöjet...

2018. márc. 23. 19:54
 26/30 anonim ***** válasza:
#25 Az hogy kitiltják az nem azt jelenti hogy aki ott lakik az ne használhatná az autóját -_- ....... Kötelezni nem kötelezhet arra hogy te válj meg az autódtól, különben ebből nagy alkotmányos balhé lenne.
2018. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Azt már miért ne lehetne? Kirak egy behajtani tilos táblát kiegészítő táblával azt csókolom. Parkolsz a táblán kívül.


De amúgy frankón szétoffoltátok a kérdést, átrakassuk a politikába? :D


Ha nem akarsz száguldani akkor a CNG jó lehet. A VW 2.0 faék CNG motorjai megbízhatóak és keveset is esznek: pl Touran. Szerintem ez megáll 8000 alatt.


A Volvonak voltak sor5 szívó CNG motorjai a V70-ben, az sem rossz.

2018. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nekem egy 2006-os skoda fabiám van 2.0 8v motorral kapott egy chipet és így 100%-ba mehet bele a bio ethanol jobban is megy meg itt ahol ém vagyok jó ára van napi 150-300km-ket megyek benzines kocsi akármikor mehet bele benzin , de az átalakitás után mehet tisztán a bio ethanol
2018. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Egyetlen dologra még senki sem célzott; a használt autó árára. Ha te 8000€-ért akarsz dízelt venni, kb 6500-ért kapsz ugyanolyan állapotú benzinest. 1500€-rt meg jópár km-t autózhatsz, mire a dízel és a benzin közötti különbözet kiegyenlítődik.
2018. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Rengeteg típus van, ahol a dízel olcsóbb ( pl Mondeo MK3 -jó ez pont nem a 8000 euros kategória ).
2018. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!