Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elkövettem bármi szabálytalant...

Elkövettem bármi szabálytalant? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval autóval mentem egy faluba, ahol volt egy köztes hely, ahol 80 km/h volt a max, és szagatott vonal volt. Előttem volt egy kisteherautó s mögöttem jött egy másik autó ami megelőzött mindkettőnket, s utána én is megelőztem a kisteherautót, s akkor hirtelen láttam hogy jön szembe egy rendőrautó, aki elkezdett jelezni indexeléssel balra-jobbra gyorsan. Az előttem levő autó félrehúzodott és leállt, de én továbbhajtottam. Köteles lettem volna megállni ebben az esetben én is? Hozzáteszem hogy mindketten szabályosan előztünk, mert nem volt előzni tilos tábla, se folytonos vonal és a sebességhatárt is betartottam.

2018. márc. 27. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon akartak volna valamit utánad mennek.
2018. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanultal olyat kreszbol, hogy a rendor osszevissza indexelesere meg kell allni?
2018. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tanultam, csak megijedtem hogy most mit kéne csinálni, viszonylag nem régóta van jogsim, nem is vezettem valami sokat, s még egyszer se állítottak meg a rendőrök, s most nem tudtam hogy mi van, de szerintem csak figyelmeztetés volt.
2018. márc. 27. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha akar valamit, akkor egyertelmuen a tudtodra adja. Nem kell felni toluk.
2018. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A balra-jobbra indexelést az elakadásjelző helyett szokták használni, mintegy "köszönöm" jelzésként.

Ebben az esetben inkább "szia" jelzés lehetett.

2018. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a másik autós a haverja volt. És csak dumcsiztak egyet.
2018. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!