Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek kisautók ellen "arcoskodni2?

Figyelt kérdés

A munkahelyem 5 km-re van, erre a célra van egy Volkswagen Lupom ezres motorra szerelve.

Ezzel rohangálok a boltba, a városba.

Viszont mellette van egy hobbi célra tartott 18 éves 4.2-es S6-os Audim, ezt tényleg csak jó időben,találkozókra és hétvégén használom.


Visszatérve a Lupora mindig, minden hónapban találok egy idiótát aki versenyezni akar.

Mindig a maximális megengedett sebességgel megyek vele, menne gyorsabban is, de ha 15+al megyek mint a megengedett akkor rögtön megorrolnak rám,hogy akkor verseny van.

Mondjuk anélkül is, csak úgy kevesebben.

De legutóbb is megyek békésen 50-el, jön egy hülye gyerek az A4 1.6-al, és megelőz, majd megy előttem 55-el.

Aztán amikor kétsávos lesz az út beállok mögé, átmegy a másik sávba és néz át aztán padlógázon indul.

Ahogy írtam ez nem egyedi eset.

Ilyenkor direkt az ellenkezőjét csinálom annak amit szeretne, komótosan indulok, és nem figyelek rá, de őszintén szólva engem ez rohadtul idegesít.

Mikor állok a lámpánál, és ne nézzek át, de a szemem sarkából látom,hogy néz...és az külön kategória,hogy amikor az Audival vagyok egyetlen ilyennel sem találkozok, akkor valahogy mindannyian eltűnnek, nem próbálkoznak.

Az Audim sem nagy szám tudom, de egyszer egy hasonló korú 4.2 A8 jött oda, az gyárilag 360 lóerő, közel azonos az én autómmal a teljesítménye.

Egészen élvezetes volt kicsit odalépni, mert "fogtuk" egymást, és nem az volt,hogy az egyikünk mérföldekkel elmegy.

Ugyanakkor el sem tudom képzelni,hogy mi lenne az élvezetes egy 100 lóerős autó ellen nekem?Pláne az 50 lovas Lupo ellen...


Nem akarom lecserélni a Lupot, mert szeretem, megbízható kisautó, csak egyszerűen nem értem meg az ilyen embereket.Ezt utána nem gáz elmesélni,hogy egy kétszer erősebb autóval legyorsultam egy kisautót?


2018. márc. 31. 09:32
 1/10 anonim válasza:

hehe:)

Akkor a biciklis és a gyalogos mit szóljon?:)


Én nem szeretnék autót,sem vezetni,de külsőre nekem sokkal szimpatikusabbak az ilyen pici kocsik,mert kevés helyet foglalnak,nem nehezek.

Biztos jobb érzés azokat vezetni.

2018. márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, nekem ez kimaradt, vagy csak nem tűnt fel.

Engem az idegesített, hogy amikor az öreg 60 lóerős dízelemmel előzni szerettem volna, olyankor mindenki megtalálta a gázpedált. A gyorsulása katasztrófa volt, de fel tudtam mérni, hogy belefér-e egy-egy előzés vagy sem. A gondok akkor voltak amikor a hülye elkezdte neki tolni és mentünk egymás mellett. Sokszor vissza is kellett sorolnom. Sőt volt egyszer egy igazi kis köcsög aki azzal szórakozott, hogy amikor előztem, nem hagyta, utána viszont visszalassult 70-re. Jó játék, mondhatom...

Azóta nekem is van másik autóm mellette, azzal nem szórakoznak, pedig csak egy öreg Audi az enyém is.

2018. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, az előzés a másik, szintén tapasztaltam, bár eddig még visszasorolnom nem kellett.Talán egyszer, de azt én mértem fel rosszul.

De megtalálják a gázt azt tudom.

2018. márc. 31. 09:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokáig marutim volt. 1-2 ilyen emberrel találkoztam. Most egy 21 éves 1.0 swiftem van. Bp-agglomeráció napi 2x30 km. Nem találkozok ilyenekkel, vagy csak nem tűnik fel. Mert én egyáltalán nem akarok versenyezni, csak elérni az úticélomhoz.

Inkább Olyanok vannak, akik lassúak, és feltartanak (2 sávos úton is).

2018. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ezért nem akartam kis autót venni megint, mert volt jópár már, és nagyon idegesítő emiatt.

Mindenki le akarja túrni, útban van, erőt fitogtatni rajta stb.

Bár volt egyszer egy vicces dolog, 106-os peugeot 1.6, 100 lóerő körüli.

Vagy 6-7 másodperc alatt lehetett százon, vagy nem tudom, de borzalmasan ment.

Nagyon lehetett vele szivatni a népet.

Koma beleállt a valagamba, és tolt, mert előzni béna volt, vagy nem tudom. De amikor látta, hogy 100 és 150 km/h között simán mozgok pár másodperc alatt, feladta.

Amikor mellém ért, azt a pofát látni kellett volna a pirosnál.

Kb mint amikor pityukától elvették a mecsboxát a homokozóban, és épp sírni készül.

2018. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy köpetnyi smartom van...gondolhatod :)

Az érdekesség az,hogy az esetek sajnos nagy részébe még az elsőbbséget se adják meg nekem, hiába nekem van...gyakorlatilag mintha nem is léteznék azzal az autóval. Találkoztam olyan degenerálttal is aki vagy 1 km-en keresztül direkt jött mellettem tartva az én sebességem és röhögcsélt felém stb mert nagyon poénos

viszont az éremnek 2 oldala van...

Kamion sofőr vagyok és amikor abba ülök teljesen más a tapasztalatom :DDDD

2018. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz. Késő este végzek általában melóban, mikor ezek az észlények előjönnek. Beállnak mellém a szakadt Hondával, BMW-vel, F Astrával vagy Ladával és nyomatják ezerrel. Természetesen szét matricázva és fúrt kipufogóval. Ezt a jelenséget én se tudom hova tenni.

Mondjuk én pont fordítva tapasztaltam. Régen suzukim volt, akkor senki se akart velem versenyezni. Most BMW-m van. Nem egy versenyautó, 1.6-os motor van benne, nem gyorsúlgatni vettem. Ennek ellenére minden hülye azt hiszi hogyha béjemvé akkor abban is egy másik idióta ül. A kedvencem amikor megyek sebességkorlátot tartva, és már villog mögöttem. Majd mikor rámelőz akkor nagy büszkén tekintget hátra.

2018. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is számos rossz tapasztalatom van: Kétsávoson a lámpától ha nem gyorsulsz 2mp alatt 90-re 60-as(!) tábla mellett, már villog a k+csög mögötted, mert a bugrisnak kihül a leves. Műszakin kegyelemből átlökdösött 1.6-osok úgy szlalomoznak, hogy életveszély, nem győz fékezgetni az ember, nehogy elvigye a kocsi elejét a majomja. A legtöbb takonyorrú hülyegyerek, vagy kőműves/szobafestő gúnyába bújt lumpenproli, ahogy elnézem.

A megoldás: civil járőrautók a forgalmasabb utakon és érezhető büntetési tételek-nem 30, meg 40E-, ahogy nyugaton.

2018. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idióták mindig vannak.. én szépen lassan ráérősen mentem a nagyon jól megy autómmal kereszteződés felé nem foglalkozva azzal,hogy netán azon a zölden nem megyek át, különösen miután egy szép audi ment előttem...kis ratyi villogtat dudál majd kanyarodósávba kielőz engem meg az audit előttem :D aztán végül hamar utolértem mert én rendszám alapján tudtam azt amire ő csak akkor jött rám miután a civelnek kinéző audi villogva utána ment :D (azért jót nevettem,remélem látta az a kb 19 év körüli fiatal a tuningolt autójával )
2018. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok az S6-hoz :)
2018. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!