Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Duna-Ipoly nemzeti parkban...

A Duna-Ipoly nemzeti parkban megbüntettek természetvédelmi területen parkolásért, mennyi a büntetés?

Figyelt kérdés

Aszfaltozott útról lekanyarodtunk egy földútra ami egyben kijelölt turistaút is, azon mentünk kb. 100 métert és megálltunk mellette, hogy ne legyen útban az autó. Visszatértünk kb. 2 óra múlva és egy kis keménypapír kártya volt zacskóba téve az ablaktörlő mögé, hogy eljárást indít ellenünk természetvédelmi területen parkolásért a természetvédelmi őr. Semmi más nincs rajta.

Nincs kirakva semmiféle tábla, hogy az nemzeti park területe lenne, bár utólag térképen megnézve tényleg az és az pláne ciki, hogy a széle kb. 500 méterrel odébb van. Pont belecsúsztunk, megnyaltuk a fagyit, a mezőőr kihasználta az alkalmat, kiskaput, ez van.


Ezek után mi a teendő? Várni kell postán valami levélre? És mekkora büntetésre lehet számítani?

És miért nem helyeznek ki oda táblát, mikor jól láthatóan sokan parkolnak le oda? Mert a nyomok alapján látni és mikor odaértünk akkor is épp jött el onnan egy kirándulós család.


2018. ápr. 1. 14:34
 1/4 A jó édes ***** válasza:

10-50.000 forint

Ezeken az utakon egyébként nem azért látsz nyomvájúkat, mert a turisták használják, hanem mert az engedéllyel rendelkező erdő- és mezőgazdasági gépek hajtanak be rájuk. Szóval szerintem még inkább örülj, hogy a természetvédelmi őr jött arra, s nem a fával megrakott Csepel kamion.

2018. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen helyeken mindenhol van kint tábla ahol be lehet menni a területre.

Még a pár négyzetméteres TT-nél is van kitéve!


[link]

2018. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs, épp ez az, hogy nincs. Az lehet, hogy "valahol van" de adott útra és környékére nem volt kitéve, sem az említett határára ahol bejön az út, pedig oda minimum kellene egy. És nemcsak ott, sok más helyen sincs. Jártunk már más nemzeti parkokban is, ott láttuk, hogy az országút mellett majdnem minden lekanyarodó földúthoz ki van téve ilyen ovális kék jeles tábla. Úgy látszik van olyan nemzeti park aki jobban kedveli a bírságok beszedését mint, hogy táblával jelezve inkább védje a növényzetet, mert akkor tutira senki nem menne be.


A traktornak pedig nem vagyok útban, mert mint írtam is az út mellé álltam, nem az útra. És azok személyautó nyomok, meg tudok különböztetni egy terepjáró, teherautó vagy traktor nyomot tőle.

Megírtam a panaszlevelet a nemzeti parknak, az önkormányzatnak és a felettük álló társaságoknak is, de tudom, hogy felröhögnek rajta aztán ücsörögnek tovább a valagukon majd. Ezt már megszoktuk idehaza.

2018. ápr. 1. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Üdv itthon, ahol az állami bevétel fele bírságokból van összeszedve!
2018. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!